19. 2. 2013 Tereza Velikovská

Sičák: Dopadlo to dobře, jen pět stehů

Přestože v Litvínově po nepříjemném střetu u mantinelu nedohrál a musel do nemocnice na šití, nechyběl obránce VLADIMÍR SIČÁK na ledě už o dva dny později v duelu s Vítkovicemi. Ten sparťané vyhráli v poměru 4:2. "Bál jsem se, že to bude otřes mozku a nebudu moci hrát, ale dobře to dopadlo," oddechl si muž s třetím nejlepším hodnocením +/- v lize (+25).

V Litvínově jste utržil nepříjemné zranění, o dva dny později už jste se vrátil na led. Bylo to tedy méně vážné, než to vypadalo?
Sám jsem si myslel, že to bude něco vážnějšího, docela dost mě po tom nárazu bolela hlava. Myslel jsem, že mám otřes mozku. To, že mi teče krev, mi nijak nevadilo, bál jsem se hlavně o tu hlavu. Jak dlouho by trvalo, než bych se uzdravil. V nemocnici mi ale řekli, že to otřes mozku není, tak jsem jim věřil. Mám pět stehů nad pravým okem a to je všechno, takže to nakonec dopadlo dobře. (úsměv)

Neuvažoval jste, že byste nastoupil s celoobličejovým krytem, abyste ránu chránil?
Já jsem si říkal, že už by to mělo být dobré. Ani jsem o něm neuvažoval. A Vítkovice stejně v zápase moc do těla nehrály, bylo to takové trošku uspávací a ne moc agresivní. Spíše se hrálo technicky, oni bránili a my jsme se snažili hrát hokej.

Vladimír Sičák

Oddechli jste si po čtyřech prohrách, že jste těsně před klíčovou částí sezony opět na vítězné vlně?
Ono se řekne čtyři prohry, ale dvakrát z toho jsme prohráli až v prodloužení, pořád tam byly dva body. Máme na čem stavět, tenhle zápas nám určitě pomohl. Příště jedeme do Pardubic, tak uvidíme, jak to dopadne.

Zisk tří bodů byl určitě důležitý i hlediska tabulky, do konce základní části vám zbývají jen dva zápasy…
Říkali jsme si, že hlavně potřebujeme tři body, abychom se dostali do šestky. Ideální by bylo probojovat se mezi první čtyři týmy, abychom začínali čtvrtfinálovou sérii doma.

Vítkovicím se povedlo nejprve vyrovnat a pak se ještě přiblížily na rozdíl jediné branky, znervózněli jste?
Když soupeř třicet sekund před koncem druhé třetiny sníží na 2:3, tak je to vždycky těžší. Ale ve třetí třetině jsme zvýšili náskok a k ničemu jsme je nepustili.

Ve třetí třetině jste nakonec opravdu měli obrovské množství dalších šancí, mohly padnou ještě minimálně dva tři góly…
Pak už je to o štěstí, mohla to být přesnější dorážka či střela. Hlavně jsme chtěli ubránit výsledek, o to nám šlo a to se povedlo.

Zapůsobil hodně pozitivně i návrat Petra Tona po nemoci?
Já jsem s ním dneska hrál, tak jsem ho tam docela viděl. (smích) Víme, že umí dát gól. Vrátil se a udělal to, co měl, což je moc dobře.