19. 8. 2006 Tadeáš Drahorád

Souboj mistrů: Sparta versus Jesenice

Dalším vyzyvatelem českého mistra se v neděli stane nejlepší tým uplynulého roku ze slovinské ligy. Tým Acroni Jesenice zná pravděpodobně každý fanoušek Sparty. Oba kluby totiž spojuje jeden člověk - František Výborný. Současný sparťanský kouč naposledy trénoval Slovince na začátku loňské sezóny. Nezůstal však pouze u Acroni, ale vedl i slovinský národní tým na mistrovství světa v Lotyšsku. Utkání mezi celky Sparty a Jesenice se odehraje v neděli 20. srpna v 17:00. POZOR: Hraje se v Letňanech!
Acroni Jesenice v poslední sezóně obhájila mistrovský titul a definitivně tak přerušila nadvládu Olimpije Lublaň! Na soupisce slovinského týmu přitom figurovala i jména dobře známá z naší nejvyšší soutěže. Obránce Miha Rebolj hrával na přelomu tisíciletí dokonce ve Spartě! Gregora Polončiče si možná někteří pamatují z jeho angažmá v Třinci. O tom, že Pražany nečeká lehké utkání, potvrdili Jeseničtí v pátek, kdy vyhráli 3:2 v Ústí! Do zápasu nastoupilo za hosty dokonce třináct účastníku mistrovství světa!

Více informací naleznete na klubových internetových stránkách www.hkjesenice.com