22. 10. 2004 Petr Brabec, Tadeáš Drahorád, Lucie Vítková

Sparta bude chtít v neděli vrátit Slavii porážku z úvodu sezóny

V neděli čeká Prahu hokejový svátek - v T-Mobile Areně se setkají dva pražští rivalové. Stejně jako vždy bude zápas Sparta - Slavia šlágrem kola a pro fanoušky bude určitě velkým zážitkem. Slavistům se v T-Mobile Areně tradičně daří, ale letos nepodávají na ledě soupeřů tak kvalitní výkony jako loni.
Zatím se zdá, že letošní druhé derby by zároveň mohlo být i druhým zápasem, který bude v T-Mobile Areně vyprodáný. V posledních letech jsou derby snad ještě populárnější než dřív a ani v neděli to nebude výjimka. Souboj prvního týmu tabulky se třetím bude jistě parádní podívanou. V utkání se představí pěkná řádka hvězd z NHL. Vedle sparťanského kvartetu by se do hry měli zapojit nejproduktivnější hráč Slavie Stümpel, urostlý centr Vašíček a bek Klouček.

Červenobílým chybí jejich opora z úvodu sezóny Žigmund Pálffy, který je na měsíční výpomoci v rodné Skalici. Ofenzivní síla Slavie tím ale o moc neutrpěla, z Ruska se do svého mateřského klubu vrátil po dlouhých letech technik Tomáš Vlasák. Navíc by se už v pátečním zápase Slavie se Vsetínem měl objevit na ledě poprvé v sezóně kapitán Josef Beránek.

Domácím bude chybět dlouhodobě zraněný Melichar, Kotrla, který má problémy s břišním svalem, a Kratěna, jenž po srážce s Romanem Hamrlíkem léčí rameno. Pěkný zápas slíbil divákům i kouč Sparty Marián Jelínek: „Utkání bude určitě hodně vyhecované a emotivní tak jako vždy. V derby nejsou výsledky vždy jednoznačné, vyhrát může i mnohem hůře postavený tým, což však není případ letošního roku. O to bude derby jistě ještě více emotivnější. My budeme na Slavii hrát to samé, co hrajeme letos na ostatní týmy. Agresivní hru, napadání ve středním pásmu, prostě žádnou vyčkávací taktiku.“

Sparťané letos doma ještě neprohráli a všechny body nechali soupeři pouze jednou, a to právě v Sazka Areně. Určitě dramatické derby začne v 18:30 v T-Mobile Areně a můžeme se těšit na krásný a zřejmě vyrovnaný hokej. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladnách haly od 15:00. Ceny jsou 130 kč na sezení a 70 kč na stání. Ve stejný čas, tedy v 18:30 bude i on-line přenos na našich stránkách.

Sestavy z minulých kol:

Sparta: Bříza - L. Procházka, J. Řezníček, Richter, Schnabel, Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň - Ton, Netík, Chabada - Olesz, Kašpařík, Sivek - D. Výborný, P. Nedvěd, Hlaváč - Kratěna, Broš, Dragoun.

Slavie: Franěk - J. Novák, Kolařík, Kadlec, Pojkar, Žabka, Graňák, Klouček - Duda, Beránek, Sup - Vlasák, Stümpel, Tomica - D. Hruška, Vašíček, Antoš - M. Kopecký, P. Martinec, R. Dlouhý - od 10. navíc Sobotka.

Vzájemná bilance SPA - SLA

1999/00: 2 - 1 - 1 (1:3, 3:2, 5:1, 1:1)
2000/01: 2 - 0 - 2 (4:1, 2:4, 5:2, 2:7)
2001/02: 6 - 0 - 1 (2:1, 2:1, 3:2p, 2:3 - 4:1, 2:1, 5:1)