24. 10. 2007 Vojtěch Gibiš

Štefl při sparťanské premiéře nezklamal

Sparta získal v létě na pozici náhradního brankáře ze Vsetína na hostování Martina Štefla. Jednadvacetiletý gólman dostal ve třinácté minutě v Litvínově za stavu 3:0 pro domácí první příležitost předvést se v extralize ve sparťanském dresu. Trenérům impuls se střídáním brankářů vyšel, Štefl čelil třiceti střelám, pustil jen teč Roberta Reichla a spolu se spoluhráči dotáhl zápas až k samostatným nájezdům.
Začátek zápasu připomínal neděli, opět jste inkasovali několik branek po chybách v obraně. Proč?
Prostě se to teď dvakrát stalo, příště se toho musíme vyvarovat. Dvakrát nám utekly začátky utkání, pak už jsme byli vždy daleko lepší než soupeř.

Ve třinácté minutě jste se poprvé v extralize postavil mezi tyče sparťanské branky. To musel být pro vás asi malý šok, ne?
Trochu ano. (smích) Ale podle průběhu zápasu jsem to i malinko čekal. Ne že bych si to ale nějak přál tam jít... Ten start za stavu 0:3 byl rozhodně těžký.

Poslali vás na led trenéři, nebo chtěl Tomáš Duba střídat sám?
Impuls přišel od našich trenérů. Osobně si však myslím, že toho měl Tomáš dost, odchytal předtím čtrnáct vynikajících zápasů, takže se to dá pochopit.

S premiérou v dresu mistra můžete být asi spokojen, že? Měl jste devětadvacet zásahů, pustil jste jen teč Roberta Reichla, kterou asi nešlo chytit...
No, říká se, že se dá chytit všechno. Zrovna podobné cvičení děláme na tréninku, takže jsem to chytit mohl. Jak jsem už ale říkal, hlavní je, že jsme po takovém nepříznivém průběhu vybojovali bod. Tomáš skvěle zachytal i při nájezdech, škoda že jsme nepřidali ještě bod navíc.

S jakými pocity jste do zápasu naskakoval?
Rychle jsme snížili, takže to hned bylo lepší. (úsměv)

Kdy vám bylo v zápase nejhůře?
Před koncem druhé třetiny, když jsme dostali branku a Litvínov nám odskočil opět na rozdíl dvou branek. Museli jsme pak hrát vabank, buď vyrovnáme, nebo nám Litvínov nasází další branky...

Když jste do třetí třetiny naskakovali s touhle ztrátou, věřil jste ještě v zisk nějakého bodu?
Samozřejmě jsem věřil, i když to pro nás nevypadalo dobře. Chtěl jsem pořád chytat naplno, minimálně ve vyrovnání jsem věřil.

V celém průběhu zápasu jste vychytal několik litvínovských brejků. Nemrzelo vás, že jste si nezachytal i při samostatných nájezdech?
Ne, sám jsem řekl Tomášovi, že bych byl rád, kdyby tam šel on. V tréninku se mi při nich moc nedaří, pořád nejsem v takové pohodě, v které bych si sám přál. Tomášovi se nájezdy navíc v Karlových Varech povedly, nezklamal v nich ani dnes.

Myslíte si, že jste si výkonem v Litvínově řekl o další příležitost?
To uvidíme, hlavní je aby tým vyhrával a je jedno s kým v brance.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC Sparta Praha
HC Havlíčkův Brod
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Věříme, že se bude hokej hrát dál

Chlapík: Sparta byla jediná volba!

Posila z NHL! Spartě vypomůže Filip Chlapík

Informace pro permanentkáře k nejbližším zápasům