31. 1. 2005 Tadeáš Drahorád

Ve čtvrtém derby má Sparta co oplácet

Ve 43. kole se v T-Mobile Areně odehraje možná poslední letošní derby se Slavií. Sparta stálé útočí na první pozici, Slavia si chce vybojovat co nejvýhodnější pozici pro play-off. Tradiční souboje mezi pražskými "S" nikdy nejsou bez náboje, nikdy v nich nechybí napětí a nikdy se neobejdou bez emocí. Jeden z nejsledovanějších zápasů základní části začíná v holešovické T-Mobile Areně v úterý 1. února v 18:30.
O soupeři ...
Slavia se v tabulce pohybuje kolem pátého místa. S dvanáctibodovým odstupem za Spartou jsou jejími největšími rivaly Pardubice a Liberec. Mužstvo se ale po dvou překvapivých prohrách v domácí Sazka Areně dostalo do psychické nepohody. Ve Vysočanech nejdřív překvapili Pražany Plzenští, když zvítězili vysoko 7:3 a v následujícím utkání i Vsetín, který vedl v Sazka Areně po první třetině už 3:0. Sešívaní se částečně vzchopili a vybojovali alespoň bod za prohru v prodloužení. V ostře sledovaném souboji s Pardubicemi po tuhém boji vyhrála Slavia 5:4pp.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Slavii se posily z NHL vyplatili snad nejvíc ze všech týmů. První tři nejproduktivnější hráči týmu jsou právě hráči klubů NHL. Hlavně Josef Vašíček je pro pražský klub nepostradatelný. Se 34 body vévodí tabulce kanadského bodování. Slovák Žigmund Pálffy zase s osmnácti góly patří k nejlepším střelcům soutěže. Přesnými pasy Pálffyho zásobuje především jeho krajan a spoluhráč z Los Angeles, Jozef Stümpel.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
První měření sil v Sazka Areně dopadlo lépe pro domácí Slavii. Celý zápas vystihl Slavomír Lener v ohlasech po utkání: "Slavia byla od začátku hladovější, kompaktnější, vyhrávala osobní souboje a dostala se do vedení. Myslím si, že to, že jsme hráli velmi dobře část druhé třetiny a závěr poslední, bylo málo na to, abychom vyhráli celou bitvu. Byl to zápas, který byl hodně důrazný, kde bylo minimum brankových příležitostí a jakákoliv chyba byla potrestána. Slavia byla prostě lepší. K tomu, co se stalo na konci zápasu, se nechci vyjadřovat. Jen snad to, že bylo zakázané uvolnění."

Ve druhém utkání byla úspěšnější Sparta, když dokázala obrátit nepříznivý stav a nakonec vyhrála. "Začali jsme nervózněji, než bylo třeba a Slavie hrála velice chytrý hokej. Měla zavřenou obranu a pomocí nahazovaných puků po mantinelu se dostávala do přesilovkových situací, což ji přineslo i úspěch v podobě vedení 2:0. Podařilo se nám ale zápas otočit, což je pro nás neskutečně cenné. Nejen derby, ale i jiné zápasy jsme otočili ze stavu 0:2, 1:2, 0:1, což svědčí o síle týmu. Šli jsme výsledku naproti a přineslo to ovoce," hodnotil po zápase Marian Jelínek.

V zatím posledním duelu vyhrál opět domácí tým. "Byl to nadprůměrný zápas, v němž jsme se vlastně porazili sami, přestože jsme byli více než polovinu lepším týmem. Nedokázali jsme ale lépe využít přesilových her, Slavia nás předčila v důrazu u mantinelu a navíc jí výborně zachytal brankář Franěk. S výsledkem jsme sice nespokojeni, ale na druhou stranu hráčům nemůžeme vytknout nedostatek snahy a bojovnosti," chválil sparťany opět Marian Jelínek.

O Spartě:
Spartě se opět vrací lesk. Z devíti posledních zápasů prohráli Pražané jen jediný v Liberci. V sobotu se radovali z výhry v televizním utkání ve Vítkovicích, kolo předtím se jim povedl husarský kousek, když dokázali srovnat třígólový rozdíl ve Zlíně. Do zápasu se Slavii by už mohl naskočit Josef Melichar, naopak mimo budou Jan Marek s Ivanem Majeským.
Ve Spartě nejvíce září:
Tomáš Pöpperle ve sparťanské brance stále kraluje. V pěti posledních zápasech, ve kterých chytal dostal čtyřikrát jednu branku a jednou dokonce vychytal čisté konto. Tomáš Netík je zase nejlepším hráčem Sparty v bodování +/-. S jednadvaceti body letos také prožívá zatím nejúspěšnější extraligovou sezónu.
O zápase:
Zápas začíná v holešovické T-Mobile Areně v úterý 1.2.2005 v 18:30. V předprodeji či na pokladnách haly si můžete zakoupit vstupenky v ceně 80 - 160 Kč. Taktéž lze využít prodejní síť Ticketpro či Tipsport a zakoupit vstupenky v ceně 80 - 140 Kč.

Vstupenky a předprodej

Zakupte vstupenky přes Ticketpro online!

Seznam prodejních míst Tipsportu!

Sestavy z minulého kola:
Pöpperle - Pilař, Jan Hanzlík, Schnábel, Dobroň, J. Řezníček, Richter - Kratěna, P. Nedvěd, D. Výborný - Ton, Sivek, Chabada - Olesz, Broš, Hlaváč - Kašpařík, Netík, Marek.
Šmíd - J.Novák, Špaček, Kadlec, Kolařík, Žabka, Graňák, Žižka - D.Hruška, Beránek, Antoš - Pálffy, Stümpel, Tomica - Vlasák, Vašíček, Sup - L.Havel, Kopecký, Dlouhý - Vondrka.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 2 - 1 - 1 1:3 3:2 5:1 1:1