MBL - SPA 1:4 - Junioři mají další body!

7., středa 26. 9. 2018
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Mašek (64. Zeithaml) – Klikorka, Sýkora, Dotter, Houška M., Hovorka, Imlauf, Procházka – Zajíček, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, Houška V., Grim, Vasilev, Moravčík, Šíma.
Sparta: Mičán – Bláha, Pika, Havlín, Prchal, Tomek, Gajdoš – Kasanda, Kuracina, Prymula, Klimo, Schwamberger, Kropáček, Slavíček, Obadal, O. Pšenička, Gluzman, Čech, D. Vitouch.
Branky a nahrávky: 28 Dlask (Houška, Zajíček), roz. gól v nájezdech Grim - 8. Schwamberger (Bláha), 36. Havlín, 54. D. Vitouch (O. Pšenička, Gajdoš), 59. Havlín (Prymula, Schwamberger). Rozhodčí: Veinfurter - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 5:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Střely na branku: 46:51. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Sedmé kolo DHL Extraligy juniorů sparťané odehráli u nedalekého souseda v Mladé Boleslavi. Utkání se Středočechy měli svěřenci trenéra Jana Tlačila od začátku pod kontrolou a nakonec dokráčeli k vítězství 4:1. V nadstavbě se nikdo z obou týmů neprosadil, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byli šťastnější domácí, kteří proměnili tři pokusy, zatímco za Spartu se prosadili pouze Prymula s Havlínem. Sparťané si tak odvážejí domů cenné tři body, a navíc se poprvé v nové sezoně dostávají do čela extraligové tabulky!

První třetina se rozeběhla a hosté hned v osmé minutě udeřili. Tomáš Schwamberger využil pasivity bránící čtveřice, vyjel si na kruhy a přesnou ranou otevřel skóre. Ihned po vstřelené brance mohli Pražané přidat druhou, ale to by musel Pšenička mít trochu více štěstí a při své ráně v jasné pozici nezlomit své náčiní.

Velkou šanci na vyrovnání měl nadvakrát boleslavský Závora. Nejprve si důrazně počínal na brankovišti a dokonce už zvedal ruce nad hlavu, hlavní rozhodčí ale pro jeho nadšení neměl pochopení a branku k velkému zklamání domácích hráčů neuznal. O chvíli později měl po přihrávce zpoza branky stejný hráč možnost vyzvat na souboj Mičána ve sparťanské brance, ani tentokrát se ale šikovný útočník nemohl radovat. Po první siréně si tak hosté odnášeli do kabin jednobrankové vedení.

I ve druhém dějství měli více ze hry hosté, přesto se znovu po sedmi odehraných minutách prosadili Boleslavští. Hokejisté z města automobilů využili podklouznutí jednoho z bránících hráčů a přečíslení vyřešili náramně. Na konci pohledné kombinace zakončoval do odkryté branky Tomáš Dlask. Jenže radost domácího týmu neměla mít dlouhého trvání. Ondřej Havlín z pozice obránce vyrazil kupředu, navedl si puk na bekhend a vrátil svému týmu nadvakrát vedení.

Závěrečná třetina přinesla očekávaný obraz hry, kdy se Boleslavští tlačili kupředu a Sparta čekala na otevírající se okénka v čím dál více riskující obraně. Bruslaři i podruhé doplatili na vyloučení. Pšenička střílel od modré, Mašek jeho ránu jen vyrazil před sebe a David Vitouch už měl na brankovišti poměrně komfortní pozici. Bruslaři měli šanci vstřelit gól naděje v dvojnásobné početní výhodě, dokonce dvě minuty před koncem odvolali brankáře Maška. Ondřej Havlín ale ve středním pásmu zachytil rozehrávku a přes vzdálenost delší než půl kluziště trefil odkrytou klec.

V nadstavbě se ani jedno z mužstev neprosadilo. Na řadu tedy přišly samostatné nájezdy, v nichž bonusový bod vybojoval pro svůj tým kapitán Jan Grim. Kromě něj se prosadili v boleslavském dresu ještě Sýkora a Klikorka, za Spartu kontrovali jen Prymula a Havlín.