19. 3. 2011 Lucie Strouhová

Analýza: David Výborný

Měl to být jeho zápas, ale nepovedl se Davidu Výbornému ani celému jeho mužstvu. V dresu Sparty nastoupil k 600. utkání a místo oslav se před prořídlými tribunami, stejně jako celý tým, trápil. Takovýhle večer si jistě představoval jinak.

Pouze tři hráči odehráli ve slavném klubu více utkání než David Výborný. Současný kapitán holešovického celku měl v sezóně na dosah více met, kterými se navždy mohl vrýt do historie Sparty. V paměti mu ale s odstupem času bude spíše znít prachbídná sezóna prošpikovaná neuspokojivými výkony a závěr ročníku ve skupině play out.

Před utkáním s Kladnem dostal Výborný památeční plaketu a dresu k velkému jubileu. Na tribuně mu tleskalo pouze dva tisíce lidí. Ačkoliv si takový zápas Výborný představoval jinak, měl v páteční podvečer na dosah dokonce ještě jedno velké číslo, mohl vstřelit 200. branku.

To se mu však nepovedlo, neodehrál totiž povedené utkání. Sparta ve středočeském derby zaostávala a svému sokovi podlehla jednoznačně, bez vzdoru. Ani kapitán Výborný nedokázal své svěřence strhnout. Extraligový výkon podával jen první třetinu, kdy dvakrát vymyslel dobrou příležitost pro spoluhráče.

V první lajně s Kafkou a Tonem byl více vidět u obdržených branek, byl hned u dvou. Sám pak Cikánka zkoušel prověřit jen dvakrát, jeho pokusy ale neměly šanci na úspěch.

Výsledná známka: 3-

Momenty Davida Výborného v utkání:

0:00 – Krátce před utkání obdržel Výborný z rukou Kuneše a Papáčka památeční plaketu a dres s číslovkou 600 na zádech.

0:55 – V prvním střídání se několika krátkými háčky uvolnil a vybídl ke střele Tona. Ten ranou bez přípravy protáhl Cikánka na brankové čáře.

3:18 – Výborný je na ledě u obdržené branky, když Ton spálil stoprocentní příležitost a Kladno uštklo z protiútoku.

10:50 – V přečíslení dva na jednoho poslal Výborný ideální pas O´Brienovi, ten však v zakončení shořel.

20:23 – Ton s Výborným se před Cikánkem snažili o dorážky, ale kladenský gólman byl znovu připraven.

25:59 – V početní výhodě hledal Výborný dobře postaveného Tona, i tentokrát se stihl Cikánek včas přemístit.

30:29 – Výborného pětka znovu inkasovala.

David Výborný - zápasové statistiky
Góly: 0