25. 2. 2011 Lucie Strouhová

Analýza: Dominik Pacovský

Zpátky do sestavy Sparty se pro zápasy o udržení vrátil dvacetiletý útočník Dominik Pacovský, jehož velkou část sezóny limitovalo zranění. Nyní se vrací do hry a bude znovu chtít prokázat své kvality.

Pacovský se vrátil do Sparty po dvou letech strávených za mořem. Štěstí mu ovšem nepřálo. Pražský klub prochází nejhorší sezónou ve své historii a mladý útočník okusil jen dvacet zápasů. Poté si během zápasu farmářského Berouna zlomil klíční kost a podstatnou část ročníku musel vynechat.

Krátce po uzdravení dostal Pacovský příležitost rozehrát se u řeky Berounky, stihl kousek základní části i předkolo play off. Jeho služby využil i juniorský tým. Nyní je však sparťanský odchovanec znovu připraven bít se v A-týmu Holešovických, kde na něj po náročném letním drilu čekalo jeho místo.

Nyní začíná ale takříkajíc od píky. Ve čtvrté formaci s Hromasem a Kafkou odehrál dvě třetiny prvního duelu ve skupině o udržení s Kladnem. Na led se dostal párkrát, přesto stihl dvakrát vystřelit. Byl tradičně důrazný v soubojích a nebál se přitvrdit.

Nehrál přesilovou hru ani oslabení, ve třetím dějství a nastaveném čase již do hry nezasáhl. Trenéři zúžili sestavu na tři formace a na Pacovského již místo nezbylo. Svůj prostor ještě dostane.

Výsledná známka: nehodnocen

Momenty Dominika Pacovského v utkání:

24:00 – Pacovský přiťukl kotouč na modrou čáru Gulašimu, který ranou nadělal Cikánkovi spoustu starostí.

30:52 – Hromas vyslal Pacovského do úniku, brzy jej však dostihl hostující obránce a tísněný mladý útočník minul kladenskou branku.

33:56 – Pacovský dostal ideální pas za kruhy, příklepem zkoušel střílet těsně nad ledem, Cikánek byl však připravený a v rozkleku touš vytěsnil.

Podrobná čísla - Dominik Pacovský

Dominik Pacovský - zápasové statistiky