8. 2. 2010 Redakce

Analýza: Zbyněk Hrdel

Robustní útočník Zbyněk Hrdel již druhým rokem bojuje o své místo v sestavě Sparty. Nejčastěji ve čtvrté pětce má plnit roli tvrdého a neústupného hokejisty, ale výrazněji se doposud produsit nedokázal.

O víkendovém dvojzápase na domácím ledě jsme se podrobněji soustředili na výkony čtyřiadvacetiletého forvarda, jenž patřil mezi velké talenty českého hokeje.

Zbyněk Hrdel nastupuje ve čtvrté formaci s mladými hráči, ke slovu se dostává zřídka kdy. V pátečním duelu proti Třinci naskočil jen do první třetiny, stihl odehrát necelé tři minuty a na ledě se s pukem míjel.

Matný výkon celého týmu se trenéři snažili po první části oživit zúžením sestavy na pouhé tři lajny a Hrdel se svými spoluhráči zůstal na střídačce. O dva dny později proti Litvínovu stihl odehrát o třetinu více.

S novými spoluhráči se ale ke slovu znovu nedostal. Za zmínku stojí snad jen situace ze sedmé minuty první třetiny, kdy nepřesnou přihrávkou viděl volného Vykoukala mezi kruhy, ten však jeho vysoký pas nedokázal nasměrovat na litvínovskou klec.

Sporadicky se objeví na oslabení, jeho střídání jsou krátká. Nemá příliš času ukázat své možnosti. Rychle se nahozením zbavuje puku, nehledá spoluhráče pro přihrávku. Přitvrdit však umí u mantinelu, nevyhýbá se střetům a dokáže soupeře řádně přišpendlit. Na výraznější příležitost ale nadále čeká.

Podrobná čísla Zbyňka Hrdela

Nejdelší pobyt na ledě: 0:43 0:52
Nejkratší pobyt na ledě: 0:11 0:03

René Vydarený pod drobnohledem v utkání s Mountfieldem

Na podzim v rámci obsáhlé výměny přišel do Sparty René Vydarený a ihned se zařadil mezi opory defenzívy. Společně s parťákem Macholdou utvořili obrannou dvojici, která zápas od zápasu výkonnostně roste podobně jako celá defenzivní činnost Pražanů. Proti svému bývalému chlebodárci bude mít Vydarený třetí březnový den zvýšenou motivaci, proto se na jeho výkon podíváme podrobněji.