31. 12. 2013 Robin Mana

Bahenský: Rychlý gól ve třetí části rozhodl

Závěr roku se mu herně vydařil. O vánočních svátcích se vrátil do základní sestavy, na Kladně vůbec poprvé v sezoně skóroval a i v utkání s Litvínovem byl ve středu čtvrté formace hodně vidět. Poslední duel kalendářního roku 2013 hodnotí útočník ZDENĚK BAHENSKÝ.

Závěr roku se vám docela vydařil. Na Kladně jste se vůbec poprvé v sezoně střelecky prosadil a i dnes byla vaše formace hodně aktivní. Souhlasíte?
Byl jsem moc rád, že jsem se na Kladně konečně trefil. Spadl ze mě takový ten psychický tlak a myslím, že to i v dnešním zápase bylo na mé hře vidět.

Ano, proti Litvínovu jste se sice bodově neprosadil, ale bylo k tomu několikrát hodně blízko. Mohl byste popsat situaci před třetím gólem, která de facto začala u vás?
Hlavní zásluhu na tom mají Tomáš Rachůnek s Formičem (Miroslav Forman, pozn. red.). Já jsem se tam jen snažil odstavit tělem dva protihráče, kteří chtěli do té přihrávky zasáhnout. Vyšlo to a Formič to tam i s kouskem štěstí procpal.

Ve druhé třetině byla hra celkem vyrovnaná, tempo týmu opadlo. Zato nástup do té třetí byl impozantní, 11 vteřin a hned gól. Co jste si v kabině řekli?
První lajna to nádherně sehrála, a ten rychlý gól na 4:1 nám hodně pomohl a vlastně i rozhodl celý zápas. V šatně jsme se snažili hlavně povzbudit. Možná bylo v té druhé části trochu znát, že hrajeme třetí zápas v pěti dnech, tak jsme se snažili vyhecovat k lepšímu pohybu a důrazu. Chtěli jsme si ten výsledek pohlídat, byla by škoda tak nadějné skóre ztratit.

Jak vy jste ten zápas celkově viděl? Výhra vypadá jednoznačně, ale rodil se podle vás výsledek snadno? Těžko říci. Podobu utkání hodně ovlivnily dva slepené góly v závěru první třetiny, díky kterým jsme neustále drželi Litvínov v mírném odstupu. To se pak hraje o dost jednodušeji. My jsme si něco podobného zažili právě na Kladně, kdy jsme zase museli výsledek dohánět my. Dnes se to hostům naštěstí nepodařilo.

Ve třetí části rozhodčí hodně vylučovali. Vím, že nemůžete komentovat výkon rozhodčího, ale skutečně jste měl pocit, že by průběh zápasu byl v tu chvíli tak vyhecovaný? Padlo sedm trestů...
Nezdálo se mi. Rozhodčí tam prostě pískl nějaké fauly a víc se s tím nedá nic dělat. To je na jiných, aby posoudili jak to bylo. Důležité je, že my jsme všechny oslabení ubránili a nijak se to nepromítlo na výsledku.

Máte za sebou poslední zápas roku 2013, přeji vám tedy vše nejlepší do nového roku a aby se vám i celému týmu nadále dařilo. Jak vůbec budete trávit Silvestr?
Děkuji. Žádné velké oslavy nebudou. Hned prvního máme trénink a v pátek nás čeká Brno. Takže si v klidu připiju s rodinou a tím to hasne. (úsměv)