4. 12. 2006 Tomáš Kubánek

Bednář si derby pochvaloval

Přestože to po druhé třetině v nedělním pražském derby vypadalo, že Sparta nadělí svému největšímu rivalovi krutou předmikulášskou nadílku, nakonec dostal zápas dramatickou zápletku. Slávisté nesložili zbraně a pokusili se s nepříznivým stavem něco udělat. Také proto Jaroslav Bednář a jeho spoluhráči nemohli být s výkonem úplně nespokojeni.
"Byl to docela náročný zápas. Takový trochu play-off hokej. Bohužel jsme prohráli," neskrývá zklamání při hodnocení zápasu se Spartou slávistický útočník.

O tom, že všechny body zůstanou v Holešovicích rozhodli domácí prakticky ve druhé třetině, v níž soupeře deklasovali 4:0. "Udělali jsme chyby, které Sparta využila. Naopak my jsme z těch chyb, co vyrobili oni, nedali skoro nic. Dali rychle tři góly, což bylo rozhodující."

Přestože utkání začalo ve velkém tempu, čekalo se na úvodní gól téměř polovinu zápasu. Skóre otevřel Hlaváč až ve 28. minutě. "Bylo to o taktice. Sparta hrála výborně pozičně, skvěle bruslila a dá se říct, že nás nepouštěla do nějakých velkých šancí," vysvětluje nejproduktivnější hráč Edenských.

Zatímco prostřední část ovládli sparťanští střelci, ve třetí třetině dominovala ofenzíva hostů. A najednou se museli domácí o vítězství strachovat, protože deset minut před koncem už vedli pouze o góly dva. "Akorát jsme změnili taktiku. Napadali jsme ve dvou hráčích a lépe se pohybovali, a tak jsme se častěji dostávali k puku."

Platnost hned dvou gólů musel ověřit až videorozhodčí. Pikantní určitě je, že jak trefa Netíka, tak Beránkova mířila do stejného místa pod víko brány u domácího kotle. "Já jsem ten první gól neviděl. U toho druhého to bylo jasné, tam nebylo o čem spekulovat," říká o případných pochybnostech okolo zkoumaných branek.

Pohledné derby přitáhlo do T-Mobile Arény opět skvělou návštěvu. Téměř jedenáct tisíc fanoušků nemohlo v neděli z hokeje odcházet nespokojeno. "Myslím si, že toto byl hokej pro diváka jako stvořený. Fanoušci si určitě přišli na své, protože se hrálo nahoru-dolů, padaly góly. Mě se hraje před tolika lidmi výborně. Takže co se týče mě, tak já byl spokojený. I když jsme prohráli, tak si nemyslím, že bychom se měli za něco stydět. Všichni jsme na ledě odvedli spoustu práce," říká i přes porážku hrdě Bednář.