13. 1. 2012 Tomáš Zatloukal

Bližňák: Jsem rád, že jsem od kluků dostal skvělé přihrávky

Sparťanskou výhru nad Litvínovem dirigoval Mário Bližňák, střední útočník se zkušenostmi ze zámořské NHL dvakrát překonal litvínovského brankáře Fraňka. Vůbec poprvé tak ve sparťanském dresu dal dvě branky v jediném zápase.

Bližňák je spíš hráč do kombinace, tvořivý centr, který rád vymýšlí chytré přihrávky pro spoluhráče. Tentokrát ovšem byla jeho role jiná, na Zimním stadionu Ivana Hlinky se vžil do role kanonýra a dvakrát rozsvítil červené světlo za Fraňkovými zády. „Oba góly padly v přesilovce. Ten první po nahrávce od Petra Tenkráta. Zatáhl kotouč do třetiny, hodil mi ho zpátky nahoru a já jsem se trefil nad rameno brankáře. I podruhé šlo o využitou powerplay. Petr Ton mi nahrál od mantinelu, rychle jsem z otočky vystřelil a padlo to tam," popisoval své střelecké úspěchy sympatický útočník.

Mário Bližňák

Čtyřiadvacetiletý rodák z Trenčína byl zkušenějším parťákům Tenkrátovi s Tonem vděčný za nápadité přihrávky. „Oni jsou zakončovatelé. To oni střílejí góly. Jsem rád, že jsem od kluků dostal skvělé přihrávky a proměnil jsem nabídnuté šance. Z obou gólů mám velkou radost." Bližňák si v letošním ročníku připsal šest branek, hned čtyřikrát skóroval do sítě Litvínova. Spartě se proti severočeskému celku po loňské černé sérii čtyř porážek daří, zatím brala všech devět bodů, o které s Vervou hrála. Vzájemné skóre? 12:3 pro mužstvo z pražských Holešovic.

„Myslím, že jsme odehráli skvělý zápas. Přesně jsme dodržovali to, co jsme si před zápasem řekli s trenéry. Dobře jsme bránili, Litvínov jsme prakticky k ničemu nepustili. Hráli jsme optimálně po celých šedesát minut," řekl spokojený Bližňák, který si po zásluze odnesl cenu pro nejlepšího hráče utkání. Na straně Litvínova byl oceněn zadák Jareš. „Jsme spokojení s výsledkem, jsme moc rádi za vítězství a tři body," dodal sparťanský forvard. Sparta díky suverénnímu výkonu proti Litvínovu uhájila pozici extraligového lídra, v čele soutěže má jednobodový náskok před druhou Plzní.