25. 11. 2018 Martina Nová

Buchtele: Venku musíme uhrát co nejvíce bodů

Sparta proti vedoucímu celku extraligy předvedla bojovný výkon a do třetí třetiny neměl ani jeden tým k výhře blíže. Nejvíce ze hry měli Pražané v první třetině, kdy jednobrankové manko smazal JAN BUCHTELE po povedené souhře z vyhraného buly. Jenže rozhodly přesilové hry, ve kterých si Pražané nevěděli rady s třineckou defenzívou. "Většina zápasů se rozhoduje v přesilových hrách, nám to dneska nevyšlo a aspoň víme, na čem musíme zapracovat," řekl v pozápasovém rozhovoru Buchtele.

Honzo, sice jste prohráli 1:3, nicméně předvedli jste bojovný výkon, alespoň to vás může těšit…
Přesně tak, také jsme si to říkali po zápase v kabině, že při hře pět na pět to bylo vyrovnané. Škoda té dlouhé přesilovky, kterou jsme měli. Kdybychom ji využili, mohlo to vypadat jinak. Nicméně celý zápas byl vyrovnaný, oni akorát nakonec přesilovou hru využili, tím se to obrátilo na jejich stranu a power play už je buď, anebo.

Myslíte, že se zápas lámal právě v těch nevyužitých přesilovkách?
Řekl bych, že ano. Většina zápasů se rozhoduje v přesilových hrách, nám to dneska nevyšlo a aspoň víme, na čem musíme zapracovat.

6
Jan Buchtele si proti Třinci připsal šestý gól v sezoně.

Jste autorem jediného sparťanského gólu. Jak se celá situace udála z vašeho pohledu?
Bylo to po buly, trochu to vyplynulo ze hry. Pisky (Jan Piskáček) to odtáhl dolů, Andy (Andrej Kudrna) se dobře odkryl, vypálil na bránu, oni to špatně rozebrali. Já jsem jen zvedl hůl a trefilo mě to. Trochu improvizace a štěstí, ale byli jsme za to rádi.

První třetina byla trochu divočejší, za Hrubcovou bránou se strhla bitka, po které následovalo několik trestů. O přestávce bylo potřeba hodně chladit hlavy?
Trochu ano, nikdy není dobré hrát to v plných emocích, na druhou stranu ten zápas si to trošku vyžadoval. Věděli jsme, že hrají dobrou defenzívu. Takové skrumáže před bránou zkrátka vzniknou.

Další zápas vás čeká až skoro za týden. Máte tak alespoň dostatek času vyčistit si hlavu?
Určitě ano. Karlovy Vary měly dobrou sérii, takže se na ně podíváme, co ve své hře změnily, jak se jim daří. Podle toho jim pak uzpůsobíme tréninky.

Delší dobu se vám nedaří na domácím kluzišti, je to tím tlakem, povinností uspět před domácím publikem? Další utkání v O2 areně vás čeká koncem prosince, takže se můžete paradoxně zregenerovat na venkovních kluzištích…
Těžko říct, jestli to tak rozebíráme… Určitě víme o tom, že jsme dlouho doma nevyhráli. Opravdu to můžeme nyní považovat za výhodu, že nás čeká dlouhá série venku, ale myslím si, že má asi stejně každý radši ty domácí zápasy. Že má za zády diváky, kteří ho ženou, ale i proto nás mrzí, že se nám tu nedaří. Právě proto je potřeba teď venku sbírat body a dost jich přivézt.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní

SPA - KVA 6:3 - Sparta vzdala hold výhrou

​Jedenáctý hold vzdáme legendám kriminalistiky

Prchal: Sparta je obraz dobré výchovy mládeže