18. 9. 2009 Lucie Strouhová

Centr Langhammer na křídle nebloudil

Příznivci Sparty jej znají výhradně na postu středního útočníka, přesto v pátečním zápase s Libercem nastoupil na pravé křídlo. Jakub Langhammer se adaptoval rychle, společně s novým parťákem Hlinkou zařídili dvě branky domácích a byli strůjci dvoubodového vítězství.

Sparta neprožívá zrovna ideální vstup do soutěže. Po čtyřech utkáních bodovala naplno jen nad nováčkem soutěže a krčila se v dolní polovině tabulky. V nohách navíc měla hodně nepovedené městské derby a povinnost velila uhrát co nejvíce bodů ve víkendových domácích utkáních. „Věděli jsme, že musíme vyhrát. Nastoupili jsme dobře, ale znovu to nestačilo,“ soukal ze sebe Jakub Langhammer.

Holešovičtí dvě třetiny drželi liberecké tygry na uzdě, vedli pohodlně o dvě branky, přesto nezabránili další ztrátě bodů. „Kdybychom dali třetí branku, mohlo být po zápase,“ ví vytáhlý útočník. Jenže všechny příležitosti Hynkovi svěřenci zahodili, včetně dlouhé přesilovky pět na tři v závěrečné třetině.

Jakub Langhammer
„To rozhodlo. Pokud nedáte přesilovku pět na tři, nezasloužíte si vyhrát zápas,“ konstatoval Langhammer známou pravdu. „Dvě a půl třetiny hrajeme dobře a pak během deseti minut přijdeme o všechno,“ krčil rameny.

Potřetí během pěti extraligových zápasů dospěl duel Sparty do prodloužení. Dvakrát Pražané padli v samostatných nájezdech. „Už jsme nechtěli zase prohrát, proto jsme se snažili rozhodnout co nejrychleji už v prodloužení. Naštěstí to tentokrát vyšlo a máme alespoň dva body,“ oddychl si pětadvacetiletý hokejista.

Předchozí nezdary donutily trenéry proházet sestavu. Změny se dotkly také Langhammerovy třetí formace, kam byl přesunut Jaroslav Hlinka. Dvojici doplnil Karel Hromas. „Jarda je pan hokejista, hraje se mi s ním velice dobře. Jsem rád, že jsme dali dva góly, ale mohli jsme jich dát klidně více,“ vrací se ke dvěma asistencím kladenský odchovanec.

Spolupráce jim svědčila ačkoliv spolu nikdy dříve nehráli. „Něco jsme si řekli před zápasem, ale na víc nebyl čas,“ smál se Langhammer, jenž se musel přesunout z pozice centra na pravé křídlo. „Měl jsem z toho strach, pět let jsem na křídle nehrál. Snad naposledy v Americe, ale moc jsem nebloudil,“ uzavřel se smíchem čtyřbodový forvard.