23. 12. 2009 Oliver Sálus

Chtěli jsme moc vyhrát, smutnil Gulaši

P r a h a - Jeden den před Vánocemi Sparta darovala svému soupeři z Karlových Varů ten nejkrásnější dárek v podobě tří bodů. Jedinou trefu domácích zaznamenal obránce Michal Gulaši, a tak může mít alespoň nějakou radost. Západočechům se povedlo Spartu porazit poprvé v sezoně. Vítězný gól na 2:1 vstřelil obránce Čutta.

Sparťané si chtěli pod stromeček v předvánočním utkání nadělit tři body v podobě třetího vyhraného zápasu nad úřadujícím mistrem z Karlových Varů. Namísto toho však diváci viděli, jak si plný počet bodů odvážejí hosté. „Dnes jsme chtěli moc vyhrát, šli jsme si pro tři body. Bohužel jsme prohráli, nemáme ani jeden, a proto jsme zklamaní,“ hodnotil zápas Michal Gulaši, který byl na ledě při všem podstatném. Vstřelil jediný gól domácích a zároveň z blízka viděl, jak síť rozvlnil puk, znamenající vítězný gól Energie. Dalším důvodem, proč domácí dnes chtěli bodovat, budiž fakt, že jejich bývalý trenér dnes stál na lavičce Západočechů. Pavel Hynek si vítězství nad svým bývalým klubem velmi cení.

MICHAL GULAŠI

Obě mužstva začala zápas velmi opatrně. Po první třetině, ve které byla asi nejpodstatnějším momentem tyčka Jakuba Langhammera, byl stav bezgólový. Ve 29. minutě si vzal v přesilovce puk Michal Gulaši a propálil vše, co mu stálo v cestě. „Kuba Langhammer přihrál Petru Tonovi, ten mi to sklepnul z první a já jsem vystřelil od modré. Vše už je pak o štěstí, jestli to propálím nebo ne. Tentokrát mi to tam spadlo, bohužel jsme hned za deset vteřin dostali gól,“ popisoval celou situaci jediný gólový střelec domácích. Sparťanská radost ale brzy pominula. Přesně za 21 vteřin dorazil střelu Deje do odkryté branky Dmitrij Zjuzin.

Sparta se snažila znovu strhnout vedení na svou stranu, ale brzké vyrovnání soupeře po vytvoření náskoku určitě na psychice týmu nepřidá. Ve 49. minutě v přesilové hře tak rozhodnul zápas střelou od modré obránce Jakub Čutta. „Hráli jsme v oslabení, obránce střílel od modré…“ povzdechl si Gulaši. Gólová situace byla velmi totožná s trefou sparťanského beka. Petr Přikryl toho v bráně příliš neviděl, a tak střela lehce prošla až do branky. A v čem byl soupeř vlastně lepší? „Měl více štěstí u druhého, vítězného gólu. Nastřelili jsme hodně tyček, bohužel jsme nedali víc gólů. Dá se tedy říct, že rozhodlo štěstí,“ dodal.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Autogramiáda v Premium Outlet Prague Airport

Jaroslav Šíma – krev a srdce Sparty

Zemřel Jaroslav Šíma, člen Klubu legend

Tomáš Dvořák prodloužil kontrakt ve Spartě