2. 9. 2009 Tereza Velikovská

Cítím se výborně, raduje se Ručinský

Po náročném turnaji v Salcburku odehrál Martin Ručinský v plném nasazení i finále Tipsport Hockey Cupu. Proti Zlínu v něm opět bodoval, připsal si rozhodující branku.

I po předchozím náročném programu, kdy hráči v Salcburku odehráli tři zápasy ve třech dnech, zmobilizoval navrátilec do sparťanské sestavy své síly a byl opět velmi platným hráčem. „Dneska to bylo takové trošku unavené z naší strany. Většinou se to prostřídá, nějaká lajna si odpočine. Ale teď jsme měli nějaké zraněné, bylo nás akorát, takže jsme museli odehrát všechno. Teď máme nějaký čas na to odpočinout si a potrénovat,“ hodnotil náročnost uplynulých dní Ručinský.

MARTIN RUČINSKÝ
Martin Ručinský se dle vlastních slov cítí dobře.

Jeho nejdůležitější chvíle přišla ve 46. minutě, kdy při úniku na Sedláčka zvýšil po přihrávce Jaroslava Hlinky vedení domácích na 2:0. Zlínským se sice ještě podařilo snížit na rozdíl jediného gólu, na vyrovnání už ale nedosáhli. „Byl jsem sám trošku překvapený, že mi tam brankář nechal tolik místa. Prakticky jsem nemusel dělat vůbec nic. Trošku mi ulehčil situaci, ale zaplať pánbůh, že tam gól padnul,“ popisoval zkušený útočník gólovou situaci.

Příprava před začátkem extraligy je téměř u konce, Spartu čeká už jen čtvrteční přátelské utkání se Slovanem Bratislava. „Myslím, že jsme ji odehráli dobře. Místy jsme samozřejmě měli špatné chvilky, ale celkově jsme předvedli dobrý hokej i výkon. Jsem rád, že jsme byli v Salcburku, protože to byl kvalitní turnaj s kvalitními soupeři. Prověřilo nás to, protože do té doby jsme hráli proti prvoligovým mužstvům. I když to samozřejmě není jednoduché, kolikrát je to dokonce daleko těžší než hrát proti extraligovému týmu,“ shrnul ji Ručinský.

Největším otazníkem bylo u Martina zdraví, po dlouhé pauze podstoupil velkou zátěž. „Byla to pro mě taková prověrka, jak na tom budu fyzicky a zdravotně. Musím říct, že jsem se cítil dobře po obou stránkách. Ukázalo mi to, kde se momentálně nacházím. Dneska vím, že jsem schopný odehrát zápasy v maximálním tempu, což je pro mě výborná zpráva,“ radoval se.

Jeho výkon těší i hlavního trenéra. „Mám z Martina radost, protože v Salcburku odehrál ve třech dnech tři těžké zápasy a patřil vždy k nejlepším hráčům. Má obrovskou chuť, deset měsíců nehrál. Je vidět, jak je na hokej natěšený. Jsem rád, že mu zatím drží zdraví a hraje výborně,“ vyjádřil se Pavel Hynek po finálovém zápase.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila