2. 12. 2023 Alžběta Žižková

Další zastávka, míříme do Podkrušnohoří

Další venkovní série, tentokrát třízápasová, pokračuje v neděli 3. prosince od 15:30 hodin zápasem v Karlových Varech. Souboj proti soupeři, kterému máme po prvním utkání co vracet, můžete sledovat v přímých přenosech na O2 TV Sport, Radiožurnálu sport a na webu onlajny.com.

Poprvé v listopadu bez bodů

Ve čtvrteční předehrávce bohužel skončila naše nejdelší bodová série v sezoně, která se táhla po celý listopad až na sedm zápasů. V Hradci Králové dokázal skórovat a zapsat svůj 300. bod ve Spartě Miroslav Forman, to ovšem na výhru nestačilo. „Měli jsme se více tlačit do branky. S tímhle máme problémy, pracujeme na tom. Ty špinavé góly, jak se říká, nám občas chybí. Šance jsem tam ale měli, myslím si, že jsem třetí třetinu byli lepší tým, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit, řekl v rozhovoru po porážce jediný sparťanský střelec.

>>>PILAŘ: JE ČEST, ŽE SI NA MĚ SPARTA VZPOMNĚLA<<<

Milník sparťanské historie:

V září uplynulo dvacet let od historického milníku. Psalo se 12. září, kdy sparťané vyrazili k prvnímu utkání sezony právě do Karlových Varů, kam s nimi odjela letní posila z Finska útočník Petr Ton.

Na dvě bleskové trefy Gabriela Špilára a Romana Šimíčka navázal v první třetině právě sparťanský střelec, který tak při svém debutu přidal rovnou premiérovou trefu ve Spartě. Už tehdy tak předurčil svůj osud ve Spartě. O deset let později vstřelil v utkání proti Plzni svůj 255. gól, čímž se stal nejlepším střelcem našeho klubu. A zdá se, že na hodně dlouhou dobu.


Neúspěšné období Energetiků

Karlovarští se v posledních zápasech trápí. Západočeši dokázali vyhrát z posledních pěti zápasů pouze jednou, a to proti Českým Budějovicím. Prohry pak posbírali proti silným soupeřům, Třinci nebo v derby proti Litvínovu, ale i s Hradcem Králové a Libercem.

Nejproduktivnějším hráčem Energetiků je Dávid Gríger, který má parádní formu! I přes neúspěšné období bodoval pětkrát v řadě, a to svou bilanci rozšířil o devět bodů na současných 24 kanadských bodů. O dalších pět bodů zaostává Tomáš Rachůnek.

Prohra před vysokou návštěvou

První vzájemný zápas sezony se odehrál na ledě O2 areny před více než dvanácti a půl tisíci diváky. Potvrdilo se, že našemu týmů dělá problém střílet první góly, a tak musel i tentokrát dotahovat. To se podařilo dvakrát, nejprve Davidu Vitouchovi, a pak také Janimu Lajunenovi, na třetí karlovarský gól už jsme ale odpověď najít nedokázali. K finální porážce 2:5 nás nakonec nasměroval vítěznou brankou hned ze začátku třetí třetiny vstřelil Filip Koffer.

Věděli jste že...

Proti Karlovým Varům se dlouhodobě daří Davidu Němečkovi, který jakožto obránce v posledních pěti zápasech proti Energetikům nasbíral pět kanadských bodů za čtyři góly a jednu asistenci. V uplynulé sezoně skóroval celkem v pěti duelech, z nichž třikrát právě proti Západočechům.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Vracíme se do Champions Hockey League!

Sobotka: Chceme být lepší a lepší

LIT - SPA 3:8 - Jistota druhého místa a Ligy mistrů!

Červenka: V Americe jsem se naučil víc makat