10. 8. 2012 Jiří Liebreich

David Kočí: Souboji s Hollwegem se nebráním

P r a h a - V sestavě, která disponovala především mladými talenty a hráči, kteří nedostávají tolik prostoru, DAVID KOČÍ vyčníval společně například s Petrem Tonem, nebo Michalem Brošem, pro kterého to bylo taktéž první utkání nové sezony. Nejen o svém prvním zápase se svěřil v pozápasovém rozhovoru.

Jak se cítíte po fyzické stránce? Máte za sebou svůj první zápas...
Cítím se dobře, musím se před novou sezonou ale pořádně "rozhýbat". Chvilku to trvá, než se do toho člověk dostane, chce to pořádně potrénovat.

David Kočí

V zápase s Mladou Boleslaví hrálo velké množství mladíků, jak se vám s nimi na ledě spolupracovalo?
I přes to, že to bylo mé první utkání, se mi s klukama hrálo dobře. Myslím, že makali, předváděli dobrou práci, což je zapotřebí.

Zranění, které jste měl na konci minulé sezony vás již nijak nelimituje? Nešetříte se v některých fázích tréninku?
Naprosto ne, už jsem naštěstí zcela v pořádku, trénuji naplno.

Vy se budete herně připravovat kromě zápasu s Boleslaví jen v European trophy, je to pro vás něco nového. Těšíte se?
Určitě se těším, je to pro mě nová zkušenost. Nikdy v kariéře jsem podobnou soutěž nehrál. Možnost konfrontace evropských týmů mě láká, bude to zajímavá soutěž. Já se na ní moc těším.

V NHL jste odehrál svojí porci zápasů, potkával jste se i s novou akvizicí Plzně - Ryanem Hollwegem. Mohou se fanoušci těšit třeba i na váš souboj?
Tak Ryan má především 180cm, já mam 2m. Těžko říci, jestli na podobnou situaci může dojít. Člověk nikdy neví, co se může stát, nevylučuji to. Kdyby na pěstní souboj mělo dojít, neměl bych s tím žádný problém.

NHL momentálně hrozí i výluka, pokud NHLPA a NHL nenajdou společnou řeč. Sledujete situaci? Jaká je vaše prognóza?
Musím se přiznat, že situaci v NHL momentálně nesleduji. Doufám ale, že výluka nenastane, protože by NHL uškodila. Je to slavná soutěž, rozvíjí se dobrým směrem, takže by to byla velká škoda.