
Důležitou roli sehrál velitel prvního útoku při vyrovnávacím gólu, když v přesilovce 5 na 3 vybídl ke skórování do prázdné branky spoluhráče Michala Broše. Tím získal svůj první bod do kanadského bodování v letošní sezóně. „Myslím si, že každý hráč je rád, když boduje, ale já už ve svých letech nepotřebuji vyhrávat produktivitu. Jsem tady, abych Spartě pomohl vyhrát něco velkého a vše tomu podřizuji,“ prozradil hráč s devítkou na dresu. „Samozřejmě jsme tu od toho, abychom dávali góly a té odpovědnosti se nezříkáme,“ dodal Výborný.
Zmínil se také o problémech na buly proti Pavlu Kašpaříkovi. „Hrál je výborně, až na konci jsem přišel na to, že do toho chodí hodně do forhendu, ale je to opravdu dobrý hráč na buly a bylo to proti němu těžký,“ poznamenal domácí kapitán. „Já už jsem bule dlouho nehrál, protože v Americe jsem hrál křídlo, takže si na to budu muset znovu zvyknout,“ postěžoval si naoko Výborný.
Jedním z důvodů, proč Sparta nevyhrála v základní hrací době, byla spousta nevyužitých přesilovek. „Myslím, že dnes to byl náš největší problém. Hlavně v druhé třetině, kdy jsme tam měli čtyři nebo pět přesilovek, ale ani v jedné si nevytvořili nějaké větší šance. Určitě je na čem pracovat. Přesilovky budou zápasy rozhodovat a mám za to, že na to máme typy hráčů, kteří to umí, proto to musíme v dalších zápasech zlepšit,“ trefně poznamenal sparťanský srdcař.
Po prvním utkání v Litvínově se mluvilo o neideální spolupráci elitního útoku Sparty. David Výborný má na to vlastní názor: „Myslím si, že dnes jsme hráli lépe než v Litvínově a tak jako dnes musíme hrát každý zápas minimálně dvě třetiny. Věřím, že to protrhneme a pomůžeme týmu nějakými góly, které se od nás očekávají. Doufám, že se to zlepší a půjde nám to stejně jako v letní přípravě.“
V neděli Sparťané zavítají do Plzně, kde hraje Výborného dobrý kamarád Martin Straka. „Na zápas se už strašně těším a jsem rád, že zápasy jdou tak rychle za sebou. Protože zápasovou zátěží se do toho dostaneme lépe než jen tréninkama,“ zakončil kapitán Sparty.