4. 6. 2012 Daniel Ryl

Do Sparty se těším, říká Travis Gawryletz

Jednou z posil Sparty před novou sezonou je TRAVIS GAWRYLETZ, který v minulém ročníku oblékal dres Karlových Varů. Kanadský obránce se do nového zaměstnání těší. "Působení na Spartě je pro mě novou výzvou," přiznal.

Travisi, jaký máte pocit z podpisu smlouvy s odstupem času?
Jsem nadšený, že jsem podepsal smlouvu právě se Spartou. Sparta v minulé sezoně předváděla skvělé výkony a zápasy proti ní byly velmi těžké. Těším se na novou výzvu a vážím si toho, že jsem součástí takového týmu.

Sparta určitě nebyla jediným zájemcem o vaše služby, proč jste se rozhodl právě pro pražský klub?
Měl jsem na stole také nabídky z jiných klubů. Také tam byly nabídky z ciziny, ale cítil jsem, že pro můj hokejový růst bude nejlepší toto rozhodnutí. Hrát za špičkovým tým ve velkém městě je pro mě výzvou.

V minulé sezoně jste v dresu Karlových Varů podstoupil první ročník na české scéně. Jaké dojmy máte z Tipsport extraligy?
Pro mě to byla hlavně obrovská zkušenost. Po této sezoně jsem o něco zkušenější. V Čechách je styl hokeje naprosto rozdílný než v Severní Americe, tudíž mě to posunulo o něco dál. Každopádně mám z uplynulé sezony dobrý pocit, myslím si, že jsem se dobře přizpůsobil zdejším podmínkám a jsem za to vděčný.

Určitě budete souhlasit, že největší rozdíly oproti zámoří jsou ve velikosti ledové plochy. Jak jste se s tím srovnával vy?
Mezi zámořským stylem hry a tím českým jsou obrovské rozdíly. Jedním z nich je samozřejmě velikost ledu. Člověk si doopravdy musí zvyknout na to, že má na všechno mnohem více času. Můžete si více pohrát s pukem a něco vymyslet. Podle mě je český hokej o chytrosti a kombinaci, zatímco v zámoří je hokej více fyzický a je to hon za kotoučem.

Probíhaly již nějaké pohovory mezi vámi a trenérem Žemličkou o vaší roli ve Spartě?
Zatím jsme spolu neprobírali konkrétní úkoly ani roli, kterou bych měl v týmu mít. To ovšem nemění nic na tom, že se budu snažit udělat pro Spartu maximum. Možná to zní jako fráze, ale ať si to každý přebere sám. Já jsem zatím nadšený.

Na život v Česku si nemohu stěžovat...

Jak na vás zapůsobily Karlovy Vary po životní stránce?
Na život v Karlových Varech si nemohu stěžovat. Přestože je to menší město, tak to byla pozitivní zkušenost. Já jsem trávil hodně času v aréně, přesto jsem se setkal s mnoha lidmi. Velká většina lidí byla vstřícná a já s nimi neměl žádný problém. Budu na toto město rád vzpomínat.

Karlovy Vary jsou známé velkým počtem ruských občanů. Bylo to pro vás zezačátku velké překvapení?
Musím přiznat, že před příchodem do Karlových Varů jsem o městě nic nevěděl. Byl jsem překvapen. Karlovy Vary jsou doopravdy multikulturní město a Rusů je tam opravdu hodně.

Ve Spartě působí dvojice Američanů Troy Milam a Alex Foster. Hráli velkou roli při vašem rozhodování o dalším působišti?
Samozřejmě. Pro mě bude jedině dobře, že budu mít ty kluky v týmu. Všichni jsme ze zámoří, takže díky nim budu mít život v Praze mnohem snazší a určitě také zábavnější.

Jak se těšíte na přechod do hlavního města?
Z Prahy jsem doslova nadšený. Život je tu fajn, o čemž jsem se přesvědčil minulou sezonu, kdy jsem v Praze chvíli pobýval. Většina lidí mluvila o Praze v superlativech, takže se těším i po této stránce.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Věřím, že stadiony se začnou plnit

Horák: Snad jsem do party dobře zapadl

Vitouch: O místo v áčku budu bojovat

Informace o vstupenkách na hokejový pohár