31. 8. 2009 Lucie Strouhová

Docházely nám síly, přiznal Langhammer

Ve finálovém klání s domácím celkem poslal Spartu do vedení Jakub Langhammer. Ani jeho branka však nakonec nestačila na celkové vítězství na turnaji Red Bulls Salute, když svěřencům trenéra Hynka proteklo prvenství vyloženě mezi prsty.

Centr Jakub Langhammer otevřel skóre finálového zápasu už ve druhé minutě, a Pražané od prvních minut měli navrch. „Měl jsem před sebou prázdnou branku po střele Černoška, tedy gól bez práce,“ popisoval krátce po střetnutí střelec.

Jenže s přibývajícím časem se stále více do tlaku začal dostávat také Red Bull, pravidelně zkoušel pozornost gólmana Chábery a vyrovnání několikrát viselo na vlásku. „Druhou třetinu jsme začali hrát laxně, což domácí nakoplo. I když se nám podařilo se do zápasu vrátit, tak už jsme neodvrátili šťastný gól v závěru,“ pokrčil rameny vytáhlý forvard.

K tomu však nemuselo vůbec dojít, kdyby sparťané pět minut před koncem využili dlouhou přesilovku pěti proti třem. Elitní formace však měla problém a domácího gólmana nedokázala pořádně prověřit. „Mohla nám vyhrát zápas, ale také nemusela. V neděli se hrál v Eisareně třetí zápas, led už byl špatný a těžko se něco vymýšlelo. Nezastírám, že takovéto výhody musíme využívat, ale určitě bych z toho nedělal v současné chvíli tragédii,“ hodil za hlavu počínání svých spoluhráčů.

Jakub Langhammer

„Docházeli nám síly, hráli jsme třetí zápas ve třech dnech. Nic to ale neměnilo na tom, že jsme chtěli vyhrát. Salzburk hrál také dva dny za sebou, byli na tom podobně,“ pokračoval Langhammer, jenž nechtěl hledat zbytečné výmluvy.

O vítězi turnaje nakonec musely rozhodovat samostatné nájezdy a v nich došlo ke kuriózní situaci. „Čárový rozhodčí nám řekl, že může jet každý hráč pouze jednou. Došlo zřejmě k nedorozumění mezi rozhodčími, protože domácím dvakrát jel Duncan, který v nájezdech rozhodl. David se jel zeptat, jak je to možné, na výsledku už se ale nic nezměnilo,“ vysvětlil.

Pražané tak zlaté medaile z loňského účinkování na turnaji neobhájili, přesto může panovat v kabině Sparty spokojenost. „Určitě to byla výborná příprava a pro mladší kluky i výborná zkušenost. Odehráli jsme velice kvalitní turnaj se soupeři, na které jen tak nenarazíme. Na výkony z turnaje teď musíme navázat v soutěži,“ přeje si pětadvacetiletý hokejista.

Ještě než samotná soutěž začne, čeká sparťany druhé finálové utkání ve třech dnech. V úterý se doma představí proti Zlínu ve finále letního Tipsport Hockey Cupu. „Chceme vyhrát, když už nám mezi prsty uteklo prvenství v Salzburku. Máme ale náročné dny, hrajeme zápasy obden a může se dostavit únava. Snad se s tím všichni popereme a zvítězíme,“ bojovně vyhlašuje.

Kvůli nabitému programu dostali hokejisté od dua trenérů Hynek – Výborný v pondělí volno, které si každý může strávit dle svého uvážení. „Těším se na rodinu, se kterou budu relaxovat. V úterý si ráno zatrénujeme a odpoledne už budeme zase hrát,“ uzavírá otec malého Tomáška.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Poděkování Barbory Snopkové Haberové fanouškům

Machovský: V O2 areně se cítím skvěle

SPA - ZLN 3:0 - Vítězná domácí premiéra!

Nový Sparta magazine v prodeji!