16. 9. 2021 Daniel Ryl

Domácí premiéra opět s fanoušky, přijede Třinec

Čekání je u konce, sparťanští fanoušci se vrací zpět do O2 areny, kde v pátek 17. září od 18:30 hodin přivítáme ve šlágru hokejisty mistrovského Třince. Svěřenci Josefa Jandače se pokusí navázat na vítězný vstup do sezony, ale nečeká je vůbec nic lehkého. První domácí utkání nové sezony můžete sledovat také v přímém přenosu O2 TV Sport.

O2 arena otevírá své brány hodinu před zápasem. Dorazte do hlediště včas a nenechejte si ujít speciální nástup do nové sezony!


Bezpečnostní podmínky vstupu a chování uvnitř arény

Na akci mohou být přítomné pouze osoby, které nevykazují klinické příznaky onemocnění COVID-19. Po vstupu do arény je povinné zakrývat si dýchací cesty respirátorem, např. FFP2, KN 95.

U vstupu do O2 areny bude nutné předložit jeden z těchto dokumentů obsahující vaše jméno nebo potvrzení pomocí aplikace Tečka:

  • negativní RT-PCR test ne starší než 7 dní
  • negativní POC test ne starší než 72 hodin
  • mezinárodní certifikát prokazující očkování nejméně 14 dní od absolvování druhé dávky očkování
  • laboratorně potvrzené prodělání onemocnění COVID-19, přičemž od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní
    *Děti do 6 let se prokazovat testem nemusí.

VÍTĚZNÝ VSTUP NA LEDĚ PARDUBIC ŘÍDILY POSILY

Úspěšné zahájení sezony mají sparťané za sebou, přestože do nového ročníku vkročili jako poslední tým tabulky. Náš tým se předvedl v tuhé bitvě na ledě Pardubic, kde sice dvakrát ztratil vedení, ale vítězným gólem Davida Vitoucha a trefami Filipa Chlapíka s Michalem Řepíkem vybojoval cenné vítězství 5:2.

"Odehráli jsme opravdu těžký zápas, nebylo to jednoduché. Navíc Kuba Neužil předvedl spoustu skvělých zákroků, i díky němu jsme vyhráli. Musíme pokračovat dál," nabádal v rozhovoru po utkání střelec první branky Miroslav Forman.

OBMĚNĚNÍ OCELÁŘI ZAČALI VÝHRAMI I ZTRÁTOU

Oceláři během léta hlásili řadu změn jako odchody Martina Gernáta s Matějem Stránským do Švýcarska, zatímco Michael Špaček posílil Frölundu. Vedení klubu však zareagovalo, když přivedlo brankáře Marka Mazance, zkušeného zadáka Martina Marinčina a také kvalitní útočníky Andreje Nestrašila s Markem Daněm.

Obměněný kádr Třince začal extraligu výhrou 4:0 nad Českými Budějovicemi. Následně padl 2:3 na ledě Plzně, ale doma vybojovali výhru 4:3 po prodloužení.

"Litvínov hrál dnes výborně, ale my jsme k zápasu nepřistoupili na začátku dobře. Stálo nás to první třetinu, po které jsme si řekli v kabině dost nepříjemných věcí. Pak už to bylo lepší, náš hokej začal i trošku vypadat," řekl v rozhovoru pro klubový web útočník Martin Růžička.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU TŘINCE:

PŘÍCHODY ODCHODY
Marek MAZANEC (B, Mountfield HK) David HONZÍK (B, Litvínov - NH)
Martin MARINČIN (O, Toronto) Tomáš SUCHÁNEK (B, Tri-City Americans - WHL)
Jakub MATYÁŠ (O, Prostějov) Jakub ŠTĚPÁNEK (B, Grenoble)
Marko DAŇO (Ú, Manitoba Moose - AHL) Ralfs FREIBERGS (O, Dinamo Riga)
Andrej NESTRAŠIL (Ú, Magnitogorsk) Martin GERNÁT (O, Lausanne)

Filip HAMAN (O, Znojmo)

Patrik HUSÁK (O, Prostějov)

Jack RODEWALD (Ú, TPS Turku)

Matěj STRÁNSKÝ (Ú, Davos)

Michael ŠPAČEK (Ú, Frölunda)
Radek VESELÝ (Ú, Havířov)

Věděli jste, že...

Na tribuny O2 areny se sparťanští fanoušci vrátí po dlouhých 350 dnech. Naposledy se sparťané představili před svými fanoušky 2. října 2020, kdy přivítali Bílé Tygry, které i díky gólu novopečené posily Filipa Chlapíka zvítězili před tisícovkou diváků 3:0. Jsme rádi, že jste zpátky, sparťani!

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Na divoký západ! Jedeme do Plzně

Kaše: Konečně gól, měli jsme rozhodnout dříve

SPA – KLA 3:4sn – Ze šlágru s jedním bodem

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå