17. 2. 2011 Oliver Sálus

Dva body proti silnému soupeři jsou úspěch, ví Luňák

P r a h a - Sparta porazila favorizovaný Liberec! Jedním ze strůjců holešovické výhry byl také mladý útočník Lukáš Luňák, který byl ve 40. minutě u gólu Karpova na 2:1. Lajna Luňák-Karpov-Žálčík pravidelně zaměstnávala hostujícího brankáře Pince.

Klub z Holešovic s dlouholetou tradicí zvítězil po dlouhé době. V situaci, ve které se Sparta nachází, je těžké hledat motivaci do zápasů, v utkání proti favorizovanému Liberci však Sparta po brance Broše dlouho vedla 1:0. „Liberec je velmi kvalitní tým a dneska jsme šli do zápasu s heslem „tempo a chuť“. Řídili jsme se podle toho, že můžeme hrát uvolněně a už o nic nejde. Chtěli jsme si ten zápas užít a vstřelit co nejvíc branek,“ svěřil se po utkání útočník Lukáš Luňák, který byl ve formaci s Karpovem a Žálčíkem velmi často viděn před brankou Marka Pince. „Jsem za to rád, že se postupem času na led dostávám čím dál víc. Je jasné, že budu muset dokázat svými výkony, že na to místo v sestavě mám. Je super, že naše lajna chodí často na led, dneska jsme chodili i na přesilovky, takže z toho mám radost.“

Lukáš Luňák

Příliš mnoho lidí už nedoufalo, že Sparta porazí nějaký tým z první šestky, ve středu se to ale povedlo. Druhý tým tabulky Liberec celý zápas dotahoval. U druhého gólu Sparty byl na ledě i Lukáš Luňák. „Dostal jsem puk na mantinel a sklepnul jsem ho do pásma Dougovi. Pak jeli s Tomášem dva na jednoho, byla to krásná akce,“ nastínil situaci druhé sparťanské branky. „Kluci se v kabině dlouho dohadovali, kdo ten gól vlastně dal,“ dodává s úsměvem.

Několik minut před koncem však Liberec dokázal brankou Klimenty vyrovnat, a poslal tak utkání do prodloužení „Po dlouhé době jsme vyhráli, jsme za to moc rádi. Jen škoda, že jsme v závěru dostali gól na 2:2 a nedokázali vyhrát za tři body. Ale dva body proti tak silnému soupeři v naší situaci jsou úspěch,“ myslí si talentovaný forvard. „Byl jsem právě na ledě. Nemyslím si, že to bylo nějakou naší nekoncentrovaností, to určitě ne. Vyjel bek, vystřelil, pak jsme špatně pohlídali hráče, který dorážel… Ze skrumáže před brankou teď padá hodně gólů,“ popsal vyrovnávací gól Liberce. Sparta působila lepším dojmem než v předchozích utkáních a silnému Liberci byla rovnocenným soupeřem. „Utkání bylo vyrovnané, ale díky naší snaze a bojovnosti se pak vítězství přiklonilo na naší stranu,“ hodnotil utkání 50. kola. Domácí hokejisté nakonec porazili Liberec na samostatné nájezdy, když uspěli Výborný a Bartánus.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila