7. 5. 2019 Marek Táborský

Dvořáček: Moc jsem se chtěl vrátit domů

S úsměvem od ucha k uchu se do sparťanské kabiny vrátil DAVID DVOŘÁČEK. Sparťanský odchovanec neskrýval obrovské nadšení, že se vrací zpět do svého mateřského klubu. Návrat si zasloužil, v uplynulé sezoně zažil v prvoligovém Prostějově bodově nejpovedenější ročník své kariéry.

Vracíš se domů, do Sparty, kde si hokejově vyrostl. Co se ti teď honí hlavou?
Jsem za to nesmírně, opravdu nesmírně šťastný, že jsem dostal další šanci. Poslední čtyři roky, kdy jsem tu nebyl, jsem se snažil všemi svými silami dostat zpátky. Hodně jsem tomu obětoval. Jsem za to strašně rád.

Chápu dobře, že jsi dřel a měl před sebou vidinu, že se jednou vrátíš zpátky do Sparty?
Určitě, přesně tak. Chtěl jsem se posunout zpět, zpátky do extraligy. O to víc jsem byl rád, když se mi znovu ozvala Sparta.

„Námluvy“ se Spartou tedy asi neprobíhaly příliš dlouho, měl jsi hned jasno o své budoucnosti?
Začaly se řešit už kolem Vánoc, kdy jsem se dozvěděl o potencionálním zájmu Sparty. Pak už to šlo celkem rychle. V lednu jsem už měl jasno a měl se na co těšit.

Jsem za to nesmírně, opravdu nesmírně šťastný, že jsem dostal další šanci.
David Dvořáček
Tato možnost se tedy začala rodit už po dvou zápasech, které jsi v uplynulé sezoně za Spartu odehrál?
Ano, tehdy Sparta projevila zájem.

Vzpomínáš si na své začátky ve Spartě, na trenéry, kteří tě vedli v mládežnických kategoriích?
Přišel jsem do Sparty ve čtrnácti letech, když mě sem přivedl David Volek. Dodnes jsem mu za to ohromně vděčný. Poté jsem hrával pod Pavlem Geffertem a Richardem Žemličkou, kteří mi dali do mé kariéry také strašně moc pozitivních zkušeností.

Ve Spartě jsi strávil kompletní sezonu 2014/2015, poté jsi Spartě ještě ve třech následujících sezonách vypomáhal. Táhlo tě to stále domů?
Přesně tak. Nevadilo mi vypomáhat v závěrech sezony, kdyby hrozila různá zranění kmenových hráčů. Vždycky, když se ozvala Sparta, byl jsem strašně rád, nikdy jsem neuvažoval o tom, že bych odmítl přijet pomoci.

S kým ze stávajícího kádru jsi zůstával nejvíc v kontaktu?
Potkával jsem se s Mírou Formanem a kluky, s nimiž jsem hrával s mládeží. Kádr se za čtyři roky dost obměnil, pár kluků znám, ale díky minulé sezoně jsem je stihl poznat více.

Po dvou loňských zápasech trochu tušíš, co naší hře chybělo. V čem očekáváš, že spoluhráčům dokážeš pomoci?
Myslím, že jsem docela rychlý bruslař a nemám špatnou střelu. Doufám, že pomohu tlakem do brány a rychlým zakončením.

Loni jsi v Prostějově zažil bodově nejpovedenější sezonu v kariéře. V čem ses zlepšil?
Zapracoval jsem na svém zakončení, technice i na sebevědomí. Jsem silnější i fyzicky, cítím se dobře. Je ze mě jiný, komplexnější hráč, než před čtyřmi lety.