16. 2. 2020 Petr Pavlík

Dvořák: Skvělý zápas, fanoušci byli úžasní

Sparťané mají za sebou úspěšně také druhý zápas v rámci tradičního projektu „Sparta vzdává hold“. Naši hokejisté si šli za vítězstvím už v první třetině, kdy dvěma góly položili základní stavební kámen celého úspěchu. U čtvrté výhry nad Karlovými Vary v této sezoně byl také obránce TOMÁŠ DVOŘÁK. „Myslím si, že máme za sebou poměrně dobrý zápas. Pořád jsme byli ve vedení, hrálo se nám dobře,“ pochvaloval si autor čtvrtého sparťanského gólu.

Utkání s Karlovými Vary nám nakonec vyneslo tři body. Jak bys ho zhodnotil?
Myslím si, že máme za sebou poměrně dobrý zápas. Pořád jsme byli ve vedení, hrálo se nám dobře. Akorát závěry první a druhé třetiny se nám moc nepovedly, jelikož jsme soupeře možná trochu podcenili. To se nám v příštích zápasech už nesmí stávat. Vždycky jsme ale dali rozdílový gól a byli napřed. Měli jsme slušný náskok a dařilo se nám hlídat soupeře, aby třeba nevyrovnal.

Jak moc byly důležité úvodní dva góly v první třetině?
Každý gól je důležitý. Tím, že jsme je vstřelili už v první třetině, daly nám potřebný klid. Celkově nám pomohly se víc uklidnit a mohli jsme hrát více na puku. Škoda akorát toho gólu v závěru první třetiny. Nevím ani, jak padl. Nějak se to tam odrazilo. Musíme se toho vyvarovat.

Ve druhé třetině jsme měli drtivý tlak. Myslíš, že mohlo padnout víc gólů?
Určitě. Měli jsme opravdu hodně šancí. Několikrát jsme soupeři nedovolili ani vyjet z pásma, my jsme naopak pořád tlačili. Někdy jsme hráli moc po rozích a neměli moc střel na branku. Byla chyba z naší strany, že jsme nestříleli ještě víc, protože šance na to rozhodně byly.

Bylo těžké hrát proti soupeři, který preferuje rychlé bruslení?
Myslím si, že proti každému je nějakým způsobem těžké hrát. Snažíme se dodržovat pokyny, které nám trenéři vždycky na tréninku nebo v kabině řeknou. Je jedno, proti komu hrajeme. Chceme se soustředit pouze na sebe, abychom pak v zápase podali co možná nejlepší výkon.

S jakým plánem jsme šli do třetí třetiny?
Hlavně jsme si moc nechtěli připouštět výsledek. Chtěli jsme hrát pořád stejně aktivně jako předtím. Podařilo se nám dát šestý gól, kterým jsme se definitivně uklidnili a soupeře jsme pak už k ničemu nepouštěli. Po gólu na 6:3 jsme už Varům nedali žádnou šanci a zkušeně jsme si to pohlídali.

Myslíš si, že jsme mohli vyhrát větším rozdílem?
Ano. Ve druhé třetině jsme měli hodně šancí, i když v té třetí jsme taky zrovna neměli málo příležitostí na to, abychom dali další góly. Musíme více proměňovat šance, které si připravíme.

Na utkání si našlo cestu přes patnáct tisíc diváků. Co na to říkáš?
Paráda. Musím pochválit celou organizaci Sparty, že to takhle zorganizovala. Sparta vzdává hold je podle mě skvělá akce. Tím, že přišlo tolik lidí, to bylo ještě o něco lepší. Bylo skoro vyprodáno, krásná atmosféra. Děkujeme fanouškům za podporu.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Vyhrajte podepsaný dres Lukáše Pecha!

Hlaváč: Možná se do Sparty vrátím

Sparťané po nákaze darovali krevní plazmu

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe