7. 9. 2006 Lucie Vítková

Extraliga začíná, do Holešovic zavítají Orli!

Je to tady! Léto uteklo jako voda a o slovo se hlásí první extraligové bitvy. Stadióny po celé České republice otevřou své brány, aby nedočkaví příznivci mohli znovu shlédnout neúprosné boje o každý bod, který může být v konečném sčítaní důležitý. Do Holešovic zavítají Znojemští Orli v repríze loňského semifinále. Holešovická T-Mobile ožije nově již v 18:00 a pro fanoušky bude připravena řada novinek a překvapení, mezi nimiž vyčnívá nový videoklip! Nenechejte si zahajující střetnutí Sparty uniknout a nebudete litovat!
O soupeři ...
Orli mají za sebou nejúspěšnější sezónu v historii klubu, když obsadili konečnou třetí příčku a po několika letech zvládli překlenout čtvrtfinále a vybojovat pro jihomoravské město místečko mezi čtyřmi nejlepšími kluby extraligy. Úspěšné mužstvo se však vedení ani trenérům nepodařilo udržet pohromadě a desítku hráčů, kteří odešli, vystřídalo devět nových tváří. Největší hvězdy však ve Znojmě setrvaly, a tak kouč Hořava nadále muže spoléhat na služby Jiřího Trvaje, slovenského Puchera či zkušeného Dopitu. V posledních dnech navíc klub podepsal juniorského mistra světa, útočníka Dallasu Jaroslava Svobodu.

V přípravném období sehráli Orli devět utkání, ale pouze ze tří odešli jako vítěz. Radovali se proti extraligovým mužstvům Slavii a Zlínu, pokořili rovněž prvoligovou Olomouc. Orly v přípravě trápila především koncovka, neúspěch se dá přikládat rovněž faktu, že trenéři zkoušeli také některé hráče, které jim později nevyhovovali.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Do vysněného semifinále dovedl Znojmo spolehlivými výkony brankář Jiří Trvaj. Orli dlouho hledali jistotu mezi tyčemi a angažování dvaatřicetiletého gólmana se ukázalo jako správná volba. Trvaj v základní části odchytal drtivou většinu zápasů a dosáhl vynikající procentuelní úspěšnosti přes 93%. Znamenitě si vedl rovněž v play-off, kde po jedenácti zápasech disponoval téměř stejnými čísly jako po dlouhodobé části. K Orlům již téměř neodmyslitelně patří rovněž slovenský centr Peter Pucher. Ten se každoročně pohybuje v popředí klubových statistik a stejně tomu tak bylo v uplynulém ročníku. Se dvaačtyřiceti body vyhrál s velkým náskokem kanadské bodování Znojemských a trenéři na něj budou spoléhat i v následující sezóně.
Vzájemné zápasy v play-off:
Foto 2x: ŽD - NTF - Agentura Brejk

Znojmo a Sparta se v uplynulém roce střetli devětkrát. Zatímco v základní části dokázala Sparta udolat nad houževnatými Orly pouze jedno vítězství, ve vyřazovací části tomu bylo obráceně. Semifinálové boje zvládla lépe Sparta, když hokejistům z jihu Moravy dovolila v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy, zvítězit pouze jednou. Pražané v semifinále uspěli zaslouženě, když dokázali lépe rozložit své síly a působili živějším dojmem.

O Spartě:
Sparta vstupuje do sezóny v pozici obhájce titulu a nečeká ji snadný úkol. Trenér Výborný však není tradičně velkohubý a své svěřence nabádá k pokoře a trpělivé práci, která Spartě přinesla ovoce v nesnadné uplynulé sezóně. Pražané chtějí postupovat pomalými krůčky podobně jako v sezóně mistrovské a pílí došplhat do play off, kde by rádi překročili první kolo. Krátce před startem extraligy přišla Sparta o svého nejproduktivnějšího hráče Jana Marka, přesto půjde do sezóny s kvalitním týmem ve kterém trenéři sází na své odchovance a hráče, kteří ve Spartě mají zájem prodat všechno. Výsledky měli Holešovičtí již v přípravě, když podlehli svému soupeři pouze třikrát, přestože nastupovali většinou v hodně omlazené sestavě. Do úvodního zápasu nenastoupí útočník Štrba, chybět bude s poraněnými třísly rovněž Stehlík. Vedení pro své fanoušky znovu připravilo velké množství překvapení a novinek, kterými chce divákovi zpříjemnit chvíle strávené se Spartou. Na své si přijdou ti nejmenší i dospělí.
Ve Spartě nejvíce září:
V přípravě se nejvíce dařilo Ondřejovi Kratěnovi, který v devíti zápasech stihl nasbírat deset bodů za pět branek a stejný počet asistencí. Kratěna patří mezi služebně nejstarší sparťany a stále je se v jeho podání na co koukat. Na turnaji v Salcburku jej potkalo také nepříjemné zranění, když jeho tvář rozřízla brusle. Devětadvacetiletý hráč však Spartě chybět nebude a na pravém křídle první formace bude zahajovat úvodní utkání sezóny. Mezi nejlepší střelce se znovu zařadil kanonýr Petr Ton, který již v létě naznačil, že znovu bude bojovat o korunu střelců. Přestože Tonovi odešel dvorní nahrávač Marek, dokáže si blonďatý forvard poradit a v důležitých fázích zápasů střílí důležité branky. Zejména na jeho zásahy budou trenéři znovu spoléhat a Ton jim napověděl: formu mám!
O zápase:
Úvodní střetnutí extraligy má Sparta na programu v pátek 8. září od 18:00. Utkání můžete sledovat v tradičním online přenosu a nebo přímo navštívit holešovickou T-Mobile Arenu, kam seženete lístky již od 40 kč do 130 kč. Sparta pro vás připravila novinky v útrobách haly, shlédnout můžete nový videoklip a celou řadu dalších překvapení. Zároveň na hokej můžete přivést své ratolesti, pro které je vstup ZDARMA!

Vstupenky a předprodej

Zakupte vstupenky přes Ticketpro online!

Sestavy z minulého kola:
Salfický - Hanzlík, Vykoukal, Ptáček, Černošek, Benýšek, Tabaček, Protivný - Ton, Langhammer, Kratěna - Hlaváč, Hlinka, Sivek - Netík, Podlešák, Hromas - Dragoun, Vrbata, K. Ton.
Trvaj - Bičánek, Němeček, Turoň, Mojžíš, Čakajík, Jareš, Šmach, Kotaška - Harand, Pucher, Růžička, Dopita, Beroun, Haman, Plášek, Erat, Kucharczyk, Selingr, Vaškovič.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 3 - 1 - 0 4:0 9:4 3:1 2:2
2000/2001: 2 - 0 - 2 2:3p 0:3 5:1 3:2
2001/2002: 1 - 1 - 2 3:0 2:3 3:5 4:4p
2002/2003: 2 - 0 - 2 5:6 4:3 5:1 2:3p
2003/2004: 2 - 0 - 2 5:3 1:2 1:5 4:0
2004/2005: 4 - 0 - 0 3:1 4:1 4:2 3:1
2005/2006: 5 - 0 - 4 1:3 1:2 3:0 3:4 3:2sn 1:3 4:1 2:1 6:1

Internet: www.hcorli.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Forman: Věřím, že stadiony se začnou plnit

Horák: Snad jsem do party dobře zapadl

Vitouch: O místo v áčku budu bojovat

Informace o vstupenkách na hokejový pohár