2. 11. 2012 Jiří Liebreich

Foster: Úvod byl skvělý, výhra nás nakopne

P r a h a - Čtyři poslední domácí duely vynesly Spartě krásných jedenáct bodů, poslední duel proti Českým Budějovicím má na tomto čísle podíl dvou bodů. Utkání, které Sparta započla snově - vedením 3:0, nakonec skončilo v prodloužení výhrou domácích. O vůbec první gól se postaral také ALEX FOSTER, který si připsal první asistenci. K utkání řekl: "Do zápasu jsme vstoupili skvěle, za výhru jsme ale i tak rádi," komentuje střetnutí.

Do zápasu jste vstoupili skvěle, po první třetině jste vedli 3:0. Jak se vám to povedlo?
Chtěli jsme hrát jednoduše, pořádně bruslit, všechny puky pouštět do branky. Snažili jsme se hodně střílet, to se nám dařilo. Jak jste řekl, dali jsme tři branky, takže start byl výborný.

Vám se povedlo asistovat u první branky, můžete situaci popsat??
Drželi jsme puk podél mantinelů, puk se ke mně dostal a já ho nechal Bahenskému. Jemu se povedla rychlá a přesná střela pod víko, takže jsme mohli začít slavit.

Alex Foster

Úvod druhé třetiny nebyl dobrý, soupeř navíc výrazně zvýšil aktivitu, z toho poté plynul tlak, jak jste situaci vnímal vy?
Samozřejmě, když prohráváte 0:3, tak musíte zabrat, hrát do těla. My jsme udělali chybu, že jsme chodili několikrát do oslabení. Dneska jsme dostali dvě branky v přesilovce soupeře, to je příliš.

Jak podstatné bylo, že jste ubránili dvouminutové oslabení tři proti pěti?
Ano, to byl pro nás zatěžkávací test. Kdyby se prosadili, utkání se mohlo vyvíjet jinak. Tento náš pozitivní moment nás ale nakopl, situace ve výsledku hrála pro nás.

Co řekl mužstvu trenér Sýkora před třetí třetinou?
Abychom se vrátili k úspěšné hře z první třetiny, vydatně bruslit, dávat si konstruktivní přihrávky. Snažili jsme se opět střílet, hlavní ale bylo vrátit se ke hře z první třetiny.

Co způsobilo ve třetí třetině tolik vstřelených branek?
Soupeř se dokázal prosadit v přesilovce, krásně se trefil Milan Michálek. Byly zde i další přesilovky, když je nevyužijete, je to špatně.

Poslední otázka – jak jste spokojen se svým knírkem?
Někteří spoluhráči je mají menší, já jsem spokojen. Sice vypadáme komicky, to je ale přeci fajn. (smích).

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Podpora Sparty: fandění i obří choreo

Sparta hostí Plzeň, bude znovu slavit?

Buchtele: Jubilejní gól mě moc potěšil

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?