20. 3. 2011 -tve-, Tomáš Čekal

Gólová premiéra juniora Sobotky

Teprve osmnáctiletý obránce Daniel Sobotka nastoupil v Brně ke svému druhému utkání v seniorské extralize a připsal si první gól mezi dospělými. Ve druhé třetině propálil brněnského gólmana Hoviho a poslal svůj tým do vedení, které však Holešovičtí nedokázali udržet a opět venku prohráli.

Sparťané v Brně nastoupili do zápasu s jasným cílem konečně bodovat na cizím kluzišti. První krok podnikl Ondřej Kratěna, který v deváté minutě překonal Hoviho z dorážky. Vyrovnání zařídil Kometě ve druhé třetině Bičánek. „Před zápasem nám trenéři říkali, že se máme tlačit do brány a hodně střílet. V první třetině jsme vedli, podařilo se nám vstřelit první gól a bylo to v pohodě. Pak to ale bylo horší, soupeř se tlačil do brány a bylo to pro nás těžké,“ litoval Sobotka.

Daniel Sobotka

O pět minut později přišla jeho chvíle. V přesilové hře sjel od modré čáry a po přihrávce Tomáše Karpova propálil vše včetně brankáře Hoviho. „Kluci mě chválili, vzali mi puk. Byl to můj první gól, jen škoda, že se prohrálo,“ litoval. Zároveň potvrdil, že placení peněz do týmové kasičky se nevyhne ani v play-out: „Určitě budu platit první start v lize i dnešní gól, takže to budu mít drahé.“

Do třetí třetiny si tak Sparta přinesla těsný jednobrankový náskok. Ten ale vzal brzy za své. Nejprve vyrovnal Hubáček, poté po faulu Karpova využil druhou přesilovou hru Radek Dlouhý. „Měli jsme si držet své pozice, jít do brány, a hlavně hrát zodpovědně dozadu. Pak jsme ale bohužel inkasovali v oslabení. Kouč nám říkal, že mají přesilovky dobře naučené. Ukázalo se to, naše vyloučení potrestali,“ popisoval Sobotka pokyny trenérů do třetího dějství.

Sparta tak prohrála podruhé za sebou a opět nebodovala na venkovním ledě. „Chtěli jsme vyhrát, tím spíš, že se nám to nepovedlo doma a chtěli jsme získat nějaké body. Bohužel se nám to nepovedlo,“ smutnil po utkání téměř dvoumetrový bek holešovické juniorky, který měl kvůli rvačce v derby stopku na dva zápasy v juniorské soutěži, a přišel tak o vítězné čtvrtfinále s Litvínovem. A jak se mu hrálo mezi dospělými? „Je to těžké, mnohem rychlejší než juniorský hokej,“ konstatoval před návratem k juniorskému týmu Sobotka.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila