18. 10. 2013 Robin Mana

Gřegořek: Hodně nám pomohl první gól

V souboji o průběžné první místo nepřipustila Sparta žádné drama a vyprovodila Pardubice jasným výsledkem 3:0. Základním kamenem jednoznačné výhry byla hlavně propracovaná defenziva, která nedovolila hostům ani jednou pokořit sparťanského gólmana. Nejen její počínání hodnotil po zápase obránce PETR GŘEGOŘEK.

Konečný výsledek sice působí jasným dojmem a Pardubičtí domů odjíždějí bez jediné vstřelené branky, přesto si Petr Gřegořek nemyslí, že by se výsledek rodil nějak jednoduše. "Neřekl bych, že to bylo nějak jednoznačné. Prvních sedm osm minut jsme byli horší, dvakrát jsme faulovali, byli v oslabení a oni hráli docela dobře. První vstřelený gól nám však hodně pomohl, puk už byl pak mnohem častěji na našich hokejkách a měli jsme to dobře rozehrané."

Jedinou vadou na kráse tak zůstává neproměňování přesilových her, kterých tentokrát domácí sehráli hned sedm, včetně jedné početní výhody pět na tři. Skórovat se jim však ani jednou nepodařilo, nepomohl ani oddechový čas. "Kdybychom nehráli pět na tři, tak by na ten time-out asi ani nedošlo. Chyběli nám dnes dva hráči, kteří normálně na přesilovky chodí, tak bylo potřeba si tam něco říct. Zbytečně si přihráváme a měli bychom víc střílet, trenér nás k tomu nabádal, jenže bohužel to nedokážeme přenést do hry," uvědomuje si.

Očekávané ofenzivní manévry se tak nakonec nekonaly, naopak o co nebyla v utkání nouze, byly časté osobní souboje a konflikty, které ve třetí třetině vyústily v bitku mezi Lukášem Klimkem a pardubickým Zohornou. Několik minut před koncem si pak pěstmi vyměňovali názory Jan Piskáček s hostujícím Jiřím Cetkovským. "Neřekl bych, že v tom byla z jejich strany nějaká frustrace, ale prostě prohrávali a co jiného můžete dělat, než rozkouskovat hru, vyprovokovat rvačku, prostě něco zkusit. Ve výsledku jim to vlastně vyšlo, protože pak hráli přesilovku, naštěstí nám ale nedali gól. Jinak si ale myslím, že to nebyl nějak extra vyhecovaný zápas," hodnotí Gřegořek.

"Co ale bylo parádní, byla atmosféra. Když přijde těch osm tisíc diváků, je to už hodně znát. Mně osobně se líbila už i návštěva na Zlín, ale tohle bylo ještě o něco lepší. Pardubice jsou silné mužstvo, které táhne lidi, a před takovou kulisou se hraje každému skvěle," chválí výbornou diváckou kulisu v Tipsport Aréně.

Třetí zápas Petra Gřegořka od otřesu mozku, který utrpěl v utkání s Libercem, znamená třetí výhru a navíc ve třech zápasech pouze dva inkasované góly. Roli "štístka" však sparťanský obránce jednoznačně odmítá. "Kluci měli už předtím šňůru čtyř zápasů, byla tam i nějaká zaváhání, ale naskočil jsem do toho a daří se dál. Takže jestli sbíráme body, tak to není tím, kdo kdy hraje, ale že máme celkově hodně kvalitní tým," uzavírá.