21. 9. 2010 Lucie Strouhová

Hanzlíkovi se daří střelecky: Ale potřebujeme více bodovat, láteří

Ve třech zápasech zaznamenal dva góly. Obránce Jan Hanzlík prožívá dobrý vstup do sezóny, osobní statistiky však neřeší. Mnohem více by jej těšil větší počet bodů na kontě Holešovických. „A musíme lépe bránit,“ uvědomuje si stálice pražské defenzívy.

Vstup do utkání vyšel Spartě na výbornou. Již po osmi minutách hry vedli svěřenci trenéra Holaně o dvě branky a západočeského Indiána měli takříkajíc na lopatě. Do hry však domácí vrátila šťastná branka Johnsona. „Měli jsme hodně smůly, obdrželi jsme nešťastné branky a neproměnili jsme dlouhou přesilovku pět na tři. Ale na to se nemůžeme vymlouvat,“ uvědomoval si krátce po střetnutí zadák Jan Hanzlík.

JAN HANZLÍK

Ve druhé části se už Plzeňští svému sokovi z hlavního města vyrovnali a brzy se prosadili také gólově. Sparta se mohla znovu dostat do vedení v pěti proti třem, ale za minutu a dvaatřicet vteřin nedokázala Salfického obelstít. „Nesehráli jsme přesilovku špatně, vyložené šance ale pochytal Dušan. Navíc i v následné přesilovce čtyři na tři neuspěli ani Výborný se Smoleňákem, musíme začít střílet branky,“ krčil rameny dlouhovlasý hokejista.

Plzeň ve druhém dějství stav utkání zcela obrátila a rázem museli dotahovat Pražané. „Skleslí jsme ale nebyli. Řekli jsme si, že když do desáté minuty vyrovnáme, bude utkání ještě otevřené. Nakonec je bod málo, určitě jsme mohli vyhrát,“ vrací se ke třetímu duelu Hanzlík.

Právě osmadvacetiletý hokejista byl mužem, který svou brankou vynutil pro rudé barvy alespoň prodloužení. „Karel mě dobře našel na modré čáře, všiml jsem si, že Dušan nevidí. Chtěl jsem hlavně mířit nahoru a trefit branku, což se nakonec povedlo,“ spokojeně se pousmál.

Hanzlík tak zaznamenal už druhou gólovou radost ve třetím kole. Obránci Sparty jsou doposud nejpříjemnějším překvapením, útok svými brankami podporují pravidelně. „Víme, že máme dobře poskládané mužstvo směrem dopředu, kluci se jen musí chytit střelecky. Je dobře, že se nyní prosazujeme my obránci, musíme však více bodovat a věříme, že se to zlomí už proti Slavii,“ přeje si mladoboleslavský odchovanec.

Ten se již se spoluhráči těší na čtvrteční derby pražských „S“, které otevře neoficiální bitvu o vládce hlavního města. „Musíme rozhodně hrát lépe dozadu a chceme bodovat, zadarmo se nedáme,“ vzkazuje před nejsledovanějším zápasem sezóny.