16. 1. 2010 Lucie Strouhová

Hromasovi udělal radost Ujčík, protrhl jeho střelecké trápení

Další dlouhé čekání má za sebou útočník Karel Hromas, po téměř čtyř desítkách zápasů se mohl radovat ze vstřelené branky. K té mu výrazně pomohla brusle vítkovického Ujčíka, která nasměrovala touš za Štěpánka. Ani to však radost mladému forvardovi nezkazilo.

Karel Hromas sice prožívá bodově nejpovedenější sezónu v kariéře, avšak na první branku v sezóně musel čekat čtyřicet kol. V páté sezóně mezi seniory se mezi střelce zapsal pouze po páté. Naposledy zažil radost z branky v loňské sezóně. „Ani to nepočítám. Letos už jsem z toho byl zase zoufalý. Máme odehraných čtyřicet kol, chyběl jsem snad jen třikrát a nějaké šance jsem měl. Padl mi tam hodně šťastný gól, kdy si ho tam kopli sami, ale i takový mi udělá radost,“ nezastíral dobře naladěný útočník.

K zápisu mezi střelce mu v šesté minutě výrazně pomohl Viktor Ujčík, který kopl puk za záda Štěpánka. „Ani nevím, že to byl Ujčík, asi bych mu měl poděkovat,“ smál se levý křídelník Sparty. „Doufám, že se zvednu a brzy přidám nějaký normální gól. Více mi ale záleží na mužstvu, musíme především vyhrávat,“ otřepal známé klišé.

Karel Hromas
Hromas přitom v sezóně pendluje sestavou, objevil se mezi hvězdným duem Kratěnou a Brošem, parťáka v lajně mu několik zápasů dělal i kapitán Výborný. Střelecky se prosadil až ve čtvrté formaci s mladými spoluhráči. „Paradoxně z vyložených šancí jsem branky nedal, ani do prázdné branky,“ přemýšlel nahlas. Jeho branka následně na střídačce měla veliký ohlas. „Samozřejmě si mě kluci dobírají. Když člověk nedá sedmatřicet zápasů branku, tak je to špatné. Navíc když tam nyní padl takový náhoďák, ale dopomohl ke třem bodům,“ pochválil se na oko.

Pravdou však je, že Hromas má v mužstvu především defenzivní úkoly a střelecké manévry od něj nikdo neočekává. „Můj úkol je chodit před bránu a trochu to řezat,“ upřesnil. Bojovný styl mu vyhovuje, proto se v utkání s Vítkovicemi musel cítit jako ryba ve vodě. „Jsme rádi, že jsme to ubojovali a vyhráli. Vítkovice hrály dobře, o to cennější je pro nás vítězství,“ mnul si ruce nad skalpem pátého mužstva tabulky.

„Začátek nám nevyšel, ale od druhé třetiny jsme se dostali do tempa a jednoznačně šli za vítězstvím,“ myslí si sparťanská jedenáctka. „Ve druhé třetině jsme mohli rozhodnout v přesilových hrách, ale nepodařilo se nám znovu odskočit o více branek. Takhle si zase vítězství můžeme více cenit,“ dodal.

Sparta v lednu znovu bojuje o všechno. Náskok první pětky je obrovský a zezadu se na šesté Pražany dotírají protivníci toužící podobně jako Sparta se vyhnout předkolu. „Do každého zápasu jdeme jako bychom už hráli play off. Potřebujeme každý bod, pokud se chceme udržet v šestce,“ uvědomují si všichni. „Do Pardubic jedeme získat nějaký bod a doma musíme urvat všechny body. Čeká nás těžký týden, ale když do zápasů půjdeme na maximum, měli bychom být úspěšní,“ doufá.