26. 11. 2010 Daniel Ryl

Inkasujeme zbytečné branky, litoval Gulaši

L i b e r e c - Šikovný obránce se postupně propracoval, až k největším oporám týmu. Ani Michal Gulaši ovšem neunikl krizi, která zahltila celý tým. Sparťané si připsali pátou porážku v řadě a Gulaši hledal důvody porážky. "Srážíme se sami. Máme to v hlavách, jelikož dáme branku a přestaneme hrát," poukazoval.

Sparťané do utkání vstoupili aktivně a se snahou. Poté přišlo zbytečné vyloučení, jenž ztlumilo sparťanský rozjezd. Přesto se Sparta dostala do vedení, když ujel Petr Ton a vychutnal si Vošvrdu v brance Liberce. Ze strany holešovického celku to bylo vše a domácí dokázali v následujících třetinách otočit vývoj utkání ve svůj prospěch. "Jsem samozřejmě zklamaný. Myslím si, že první polovinu zápasu to bylo vyrovnané utkání. Poté jsme dostali vyrovnávací branku, špatně jsme střídali a inkasovali jsme v oslabení. Dostali jsme další dvě branky, ikdyž jsme také měli dost šancí. Neproměnili jsme je a na jednu branku se nevyhrává," litoval

Michal Gulaši

První třetina Pražanům vyšla. Do druhé periody již vstoupili hosté opatrněji. Důslednou obranou se snažili hlídat stav utkání a hledat okénka v obraně Bílých Tygrů. "Taktický pokyn to nebyl. Máme to prostě v hlavě, jelikož dáme první gól a poté hrajeme ze zajištěné obrany. Já osobně si myslím, že by jsme se měli celý zápas soustředit na hru, která k nám patří. Cpát se dopředu a dávat branky. Prostě díky jedné brance nemůžeme vyhrát," opakoval čtyřiadvacetiletý bek.

Hlavní příčinu porážky nehledal snadno. "Těžko říci, co rozhodlo utkání. Měli jsme dost šancí, abychom se dostali do vedení, snížili a nebo vyrovnali. Bohužel to tam nespadlo a těžko se ukazuje na jednu věc. Asi rozhodla druhá třetina utkání," pravil Gulaši. Hra Sparty je místy výrazně profesorská a čitelná. Sparťanská snaha někdy vrcholí těžkou dřinou k dosažení branky, ale někdy nekončí ani střelou. Soupeři svou jednoduchou hrou přichází k velmi laciným brankám, čehož si všiml také mladý obránce. "Určitě to tak je. Soupeři jsou v psychické pohodě a jde jim to lépe. My se neustále hrabeme v nějakých sračkách, ale neohlížíme se na to. Do utkání jdeme se vztyčenou hlavou," přesvědoval. "Musíme začít bojovat," dodal.

Tipsport Arena je pro Spartu zakletá. Naposledy v ní zvítězila před třemi roky, když si odvezla těsné vítězství v poměru 3:2. Přesto Gulaši odmítl fakt, že by to nějak srazilo psychiku sparťanských hráčů. "Nemůžeme se na to ohlížet a vymlouvat se. Sice jsme tu tři roky nevyhráli, ale tohle není podstatné. Nás musí zajímat, jak to zlomit. Po první třetině jsme vedli, vypadalo to nadějně. Nesmíme si cokoliv podobného připouštět a do utkání musíme jít se vztyčenou hlavou a vůlí vítězit," motivoval.

Pro tým z Holešovic to byla již pátá porážka v řadě a tým se potápí stále hlouběji. Člen první obranné dvojice ihned nalezl způsob, co musí tým dělat, aby se zvedl. "Musíme makat, makat a makat. K tomu si to nesmíme připouštět a utápět se v tom," zakončil.