11. 2. 2015 Jiří Liebreich

Janus: Vlastňák? To se bohužel někdy stane

Remízou 2:2 skončil čtyřzápasový souboj Sparty s Brnem v základní části. Kometa dokázala úspěšně napravit svůj poslední domácí debakl s Holešovickými venkovní výhrou 3:2. Premiéru si v rudém dresu odbyl i JAROSLAV JANUS, zvučná posila sparťanského brankoviště. Ačkoliv byl po utkání zklamaný z porážky, nezapomněl vyzdvihnout sílu svých spoluhráčů v ofenzivní činnosti.

Jak hodnotíte své první vystoupení ve sparťanském dresu?
Osobně – mám dobrý pocit z toho, že hrajeme útočný a agresivní hokej. Dostáváme se do velkého množství střeleckých příležitostí. Mrzí mě, že jsem první zápas za Spartu nevyhrál. Máme ale na čem stavět, máme výborný tým. V závěru chybělo trochu štěstí, Marek Čiliak chytal výborně. Z jeho strany to byl perfektní výkon. Náš první inkasovaný gól byl nešťastný, od rukavice našeho hráče padl puk do brány. Nevadí ale, jdeme dál!

Zmiňujete první inkasovaný gól – probrali jste inkriminovanou situaci s vaším krajanem Jurajem Mikušem?
Stává se. Nemám mu co vyčítat. Chtěl si puk sklepnout a hodit si ho. Bohužel to nedopadlo, puk skončil v naší bráně. Dělali jsme všechno pro vítězství, to se tentokrát nevyvedlo.

Jaroslav Janus

Pociťoval jste rozdíl po přechodu z KHL do extraligy?
Není to tak rychlé, jako KHL. Se Slavií jsme vyhráli 9:4, s Brnem to byl zase o něco jiný zápas, těžko se mi to porovnává. Máme kvalitní tým. Co se týká hry dopředu, tak tam jsme na tom moc dobře. Máme dobrý útočný tým. Až napravíme chyby v obraně, tak to bude dobré.

Všechny tři góly Sparta inkasovala na začátku třetin, kde hledat příčiny špatných prvních střídání?
V kabině jsme si to říkali. Z minima šancí Brno vytěžilo maximum, a tím rozhodlo zápas.

Před druhým inkasovaným gólem jste si neobvykle vyjel daleko z branky pro puk, abyste ulehčil práci obráncům. Vypadalo to, že situaci zachráníte, po nejasné situaci ale puk přeci jen skončil ve sparťanské bráně. Jak jste viděl situaci?
Soupeř to měl na dlouhou hokejku, já šel po puku. Jejich hráč mě poté trochu držel. Všichni tak trochu přestali hrát, čekali, že rozhodčí přeruší hru. Bohužel, puk skončil v naší bráně. Musíme se podívat na video.

Jak jste vnímal rivalitu Sparty s Brnem?
Doma jsme prohráli, venku vyhráli a tak ještě jednou… Rivalita tam je. Škoda pro fanoušky, protože atmosféra byla dobrá. Doma nesmíme prohrávat.

Jak jste vnímal kolegu z reprezentace Marka Čiliaka?
Odmalička jsme spolu chodili do kempů, proti nám opět potvrdil, že má fazónu. Je lídrem brněnského týmu. Chytal dobře.

Tušíte, že se v extralize odehraje mezi vámi a Čiliakem souboj o post slovenského gólmana pro blížící se mistrovství světa v ČR?
Uvidíme. Musíme se soustředit na naše příští zápasy. Máme ještě spoustu nedostatků v obraně, které musíme odstranit. Play off je úplně o něčem jiném. Teď se musíme připravit na aktuální zápasy. Nad mistrovstvím zatím vůbec nepřemýšlím.

Jste rád, že je ve Spartě hodně Slováků? Mohlo by vám to pomoct se dobře a rychle adaptovat na nové prostředí…
Myslím si, že ano. Kluky znám už z mládežnických kategorií. Situaci mi ulehčují a pomáhají se „do toho“ lépe dostat. Jde o takové mentální pohodlí.