5. 12. 2023 Alžběta Žižková

Junioři uhájili čtyřku! Nadstavbu začnou venku

Nejstarší mládežnická kategorie už zná rozlosování zápasů nadstavby, do které jde ze čtvrtého místa s jistotou účasti v play-off! Obhájci titulu pod vedením Tomáše Netíka a Jiřího Kročáka odcestují k prvnímu zápasu už v pátek 8. prosince, a to do Vítkovic. O další tři dny později je čeká souboj na ledě Karlových Varů.

Junioři po nešťastném začátku sezony zabrali, dokázali se vyšvihnout až na čtvrté místo, které nakonec i přes porážku v Hradci Králové uhájili o skóre právě před Východočechy. Volno si však neužijí, protože už tento týden startuje nadstavba.

Svěřence Tomáše Netíka čeká už v pátek 8. prosince první zápas nadstavbové skupiny. Obě nadstavby se budou netypicky odehrávat v úplně odlišných formátech. Horší osmičku čeká stejný systém soutěže, jakým se jela i základní část, pro týmy ve vyšší nadstavbě, jejíž součástí jsou i naši hokejisté, si však svaz přichystal významné změny.

Vzhledem k tomu, že mužstva ve vyšší nadstavbě dokázala dobře utvořit geografické páry, svaz se rozhodl pro dvojzápasy. O víkendu vždy tým vyrazí na venkovní dvojutkání, nebo bude hostit soupeře ve dvojzápase na domácím ledě. Dvojici s naším týmem tvoří karlovarská Energie, se kterou se budeme utkávat ve vložených zápasech, které se budou hrát v pondělí.

Nadstavba bude čítat 28 kol, to znamená, že se s každým ze soupeřů utkáme čtyřikrát. Všech osm týmu z vyšší nadstavby má zajištěný postup do play off. Ten přímý, rovnou do čtvrtfinále, si zajistí lepší čtyřka elitní nadstavby, ta horší o něj bude muset bojovat v předkole s lepší čtyřkou nižší nadstavby.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM JUNIORŮ:

8.12. Vítkovice - Sparta, 17:00
11.12.
Karlovy Vary - Sparta, 18:00
15.12. Sparta - Kometa, 18:00
16.12. Sparta - Jihlava, 13:00


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Vracíme se do Champions Hockey League!

Sobotka: Chceme být lepší a lepší

LIT - SPA 3:8 - Jistota druhého místa a Ligy mistrů!

Červenka: V Americe jsem se naučil víc makat