29. 11. 2019 Petr Pavlík

Jurčina: Do každého zápasu chodíme s pokorou

Sparťané prodloužili svoji vítěznou sérii, která aktuálně čítá osm zápasů. O zatím poslední triumf na ledě Kladna se výrazně zasloužil obránce MILAN JURČINA, který ve třetí třetině svou bombou od modré čáry zařídil pro svůj tým další cennou výhru. "Bylo to hodně napínavé. Měli jsme několik dobrých šancí, jednou jsme šli dokonce ve dvou hráčích sami na brankáře. Ve třetí třetině to byla z obou stran přetahovaná. Za tři body jsme rádi," říká urostlý obránce.

Zápas s Kladnem se musel fanouškům líbit. Jak jste ho prožívali?
Bylo to hodně napínavé. Měli jsme několik dobrých šancí, jednou jsme šli dokonce ve dvou hráčích sami na brankáře. Musím pochválit jejich gólmana, který nám vychytal tři či čtyři jasné góly. Ve třetí třetině to byla z obou stran přetahovaná. Pokud si dobře pamatuji, dali dvě tyčky, kdyby se jim podařilo vstřelit gól, mohlo by to být celé úplně jinak. Za tři body jsme rádi.

Po celý průběh utkání jsme si drželi střeleckou převahu, ale nedali jsme tolik gólů...
Bohužel se nám nepodařilo dát hodně gólů, ale o to víc je výhra cennější. Když jsme se dostali do šance, přistupovali jsme k tomu trochu laxně, jelikož jsme jen nahazovali puky a nedávali do hry důraz. Pak jsme museli hrát velmi koncentrovaně v obranném pásmu a nedělat chyby.

Ve třetí třetině jsi vystřelil pro náš tým další cenné tři body. Jak jsi viděl celou situaci?
Původně měla jít přihrávka od Buchty na Pecháčka, kterému puk poskočil mezi nohama. Já jsem stál na modré a čekal jsem, jestli se dostanu k puku. Nakonec se přede mnou otevřel prostor, tak jsem už jen zavřel oči a zkusil vypálit. Hlavně, že to tam spadlo. Důležitý gól.

S koncem zápasu nechtěl nikdo udělat chybu. Museli jste často zjednodušovat hru?
Byl to velký boj. Oba brankáři chytali výborně, pochytali spoustu nebezpečných střel. Naši útočníci si vypracovali velké šance, ale bohužel jsme z nich nedokázali soupeři odskočit o více gólů. Musíme zlepšit koncovku, která nás trochu potrápila. Věřím, že pak to bude ještě lepší.

+3
Obránce Milan Jurčina si kromě rozhodujícího gólu připsal na své konto také tři kladné body v tabulce pravdy.

Kladno během zápasu nevyslalo tolik střel na branku, přesto vstřelilo dvě branky...
Takové zápasy se stávají. V závěru třetiny nás zachránila tyčka, štěstí stálo na naší straně. Jsme rádi, že se nám podařilo prodloužit vítěznou šňůru. Musíme v tom pokračovat co nejdéle.

V zápase chyběl náš kapitán Michal Řepík. Jak velký má vliv na mužstvo?
Zkrátka je to lídr, pravý kapitán. Moc nám kvůli zranění chyběl, jeho absence v zápase byla znát. Naopak jiní hráči dostali více času na ledě a myslím si, že dokonale plnili práci, kterou měli. Paráda.

Máme za sebou osm výher v řadě, v kabině panuje velká pohoda, je to tak?
Snažíme se vyhrávat co nejvíc zápasů a udržet se na čele tabulky. Zatím se nám to daří, jsme rádi. Do každého zápasu je potřeba chodit s pokorou a dobře se nachystat na soupeře. Nikde nelétáme, nohy máme na zemi. Na každém tréninku pracujeme na maximum, neděláme žádné pitomosti. Snažíme se soustředit na sto procent a takhle se nám to vrací.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Sparťani vyjeli trénovat pod širé nebe

Nové mládežnické trio: Sparta je výzva!

Intro pro sezonu 2020/2021

Soutěž o podepsaný dres Michala Řepíka