17. 1. 2021 Petr Pavlík

Jurčina: Urputná bitva se spoustou emocí

Byla to tradičně velká bitva. Sparťané v urputné podívané na ledě Třince dokázali ve třetí třetině vyrovnat a poslat zápas do prodloužení. Čtvrtou branku našeho týmu si připsal obránce MILAN JURČINA, jenž poměrně šťastným způsobem zajistil svému týmu alespoň bod. „Sehráli jsme napínavý duel, který přinesl spoustu zajímavých momentů na obou stranách. Všichni šli do zápasu naplno, byl to jeden z duelů jako v play off,“ pochvaluje si.

Jak hodnotíš divoký zápas na třineckém ledě?
Sehráli jsme napínavý duel, který přinesl spoustu zajímavých momentů na obou stranách. Všichni šli do zápasu naplno, byl to jeden z duelů jako v play off. Tempo bylo extrémně vysoké, kvalita zápasu byla hodně velká. Na zápasy podobného charakteru si musíme zvykat, jelikož jsme za druhou polovinou základní části. Věřím, že naše forma bude ještě gradovat.

V utkání bylo vidět spoustu emocí. Bylo těžké udržet chladnou hlavu?
Emoce k takovému zápasu prostě patří. Hráli jsme o první místo, zápas měl speciální náboj. V utkání bylo k vidění hodně šarvátek. V posledních deseti minutách se na ledě něco semlelo, nikdo nechtěl dát za vyrovnaného stavu nic zadarmo.


Jak moc vás mrzí, že jsme nakonec neuzmuli bonusový bod navrch?
V prodloužení jsme měli dvě velké šance rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Bohužel se nám nepovedlo překonat jejich brankáře. Nájezdy už jsou poté loterie. Třinec v nich byl tentokrát šikovnější, proto vyhrál. My se musíme podívat na to, co se nám nepodařilo a do příštích zápasů se zlepšit.

Ve třetí třetině se ti podařilo vyrovnat tvrdou bombou z vlastního obranného pásma. Počítal jsi s tím, že kotouč skončí v brance?
Vůbec. Dostal jsem přihrávku od svého spoluhráče v obranném pásmu a řekl jsem si, že zkusím vystřelit. Bylo dobré, že střela letěla vzduchem. Asi trochu brankáře zaskočila. Pro nás to byl důležitý okamžik, který nám pomohl vrátit se zpět do hry. Každý gól se počítá.

Posune nás takový zápas dopředu?
Stoprocentně. Proti Třinci jsme nepředvedli špatný výkon, ale bylo tam pár momentů, ve kterých jsme mohli hrát o chlup lépe. Nicméně bod z Třince je pro nás velmi cenný.

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zabojuje o rekord proti Boleslavi

Rousek: Nejdůležitější část sezony teprve přijde

SPA – KOM 5:0 – Sparta vyhrála základní část!

Přepisujeme šek! #HOLD2021 překonal rekord