5. 3. 2007 Vojtěch Gibiš

Kapitán Ptáček odstartoval přestřelku

Dvě třetiny se hrál v neděli v T-Mobile Aréně pohledný hokej plný šancí, kterému však k dokonalosti scházela jedna věc – góly. Ty začaly padat až ve třetí třetině, když hned v jednačtyřicáté minutě prostřelil Murína v přesilové hře František Ptáček. Tím se “spustila stavidla“, zlínský brankář pak pustil další dva góly, Duba inkasoval v závěru rovněž dvakrát.
Plán splněn na sto procent, můžou si odškrtnout sparťané po dvou úvodních zápasech ve svém deníčku. Holešovičtí tak budou odjíždět do Zlína spokojení. “Je to fantastické, vést dva nula bylo naším přáním, i když jsme věděli, jak těžké to bude,“ odechl si kapitán Sparty František Ptáček.

Na Spartě mohly branky padat od začátku zápasu, oba týmy hrály Spousty přesilovek. Zlín nevyužil jednu minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři, Pražané si dokonce dovolili luxus v podobě dvou zahozených dlouhých dvojnásobných přesilovek. “Mužstvu nevyužité přesilovky nepomáhají, sráží nás to dolů. Věděli jsme však, že naše šance musí přijít. A také nakonec přišla,“ nelámal si obránce hlavu s nevyužitými šancemi.

Nejblíže ke gólu měl ve čtyřiadvacáté minutě Petr Leška. Střední útočník Hamé se řítil ke sparťanské brance zleva, když mu zprava na hokejku puk nešťastně ztečoval Jiří Vykoukal. Leška se ocitl sám u pravé tyče, vystřelil, ale Dubova fantasticky rychlá lapačka mu znemožnila skórovat. A Ptáček jen nevěřícně celou situaci sledoval. “Leškovi se odrazil puk přesně na hůl Sám jsem si říkal, že už tam nestihnu skočit. Najednou jsem ale uviděl rychlou ruku Tomáše Dubu a byl jsem hodně překvapený,“ popisoval celou akci, kterou si můžete prohlédnout na webu České televize hokejzive.cz, dvaatřicetiletý hráč.

Podobně se vedlo ale i hráčům Sparty, když například Jiří Zelenka netrefil odkrytou branku… Nakonec se ujala až Ptáčkova rána z mezikruží v jednačtyřicáté minutě. “Je to hokej. Vyložené šance jsme neproměnili… Tutovky tam nespadly, za to pak haluz ano. Při mojí střele šel gólman dolů, neviděl. Já jsem naopak střílel nahoru,“ líčil zadák, který má na kontě více než sedm stovek extraligových utkání. Také tento gól si můžete prohlédnout na webu hokejzive.cz.

S první brankou Holešovičtí znovu ožili a ve vlnách se valili na branku stráženou slovenským gólmanem Murínem. “Mužstvo chytlo nový impuls a víru ve vítězství. Zlín pak musel více útočit a nám se otvírala okénka v jejich obraně. Takhle to v play-off chodí, že po inkasovaném gólu se mužstvo tlačí dopředu, z čehož vznikají chyby. Bylo to vidět i po našem prvním gólu, vytvářeli jsme si pak celou řadu šancí a nakonec to vedlo i k tomu druhému gólu.“

V pětapadesáté minutě vedli, stejně jako v sobotu, sparťané 3:0 a vše už vypadalo na klidný závěr. Jenže o minutu později nechali Pražané příliš prostoru svému bývalému spoluhráči Kašpaříkovi a ten po dvěstědevadesáti minutách ukončil zlínské čekání na gól proti Spartě v play-off. Navíc v šedesáté minutě zapadl za Dubova záda i oblouček Lučky v přesilovce. “Asi jsme se už viděli v kabině, i když víme, že zápas trvá šedesát minut. Trochu jsme si ten závěr zkomplikovali. Pár šedivých vlasů mi po tom jejich snížení přibylo. Tušili jsme však, že když budeme i dál hrát tak jako po celý zápas, tak že výhru urveme,“ komentoval závěru druhého čtvrtfinále obránce, který má po dvou zápasech na kontě tři kanadské body.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Memoriál Jana Marka je zpátky!

Sobotka: Věřím, že máme sílu sérii vrátit

SPA - KOM 3:4P - Už není kam uhnout

Fábry: V Pardubicích potřebujeme špinavé góly