3. 3. 2024 Matyáš Smola

Kempný: Rekord je hezký, bodů mohlo být i víc

V posledním utkání základní části jsme přivítali na svém ledě Mladou Boleslav. I po nevydařeném začátku, kdy jsme inkasovali gól hned v první minutě, jsme dokázali soupeře přehrát i přestřílet, díky čemuž jsme poslední výhrou překonali klubový rekord v počtu bodů i návštěvnosti. "Jsme rádi, že fanoušků na každý zápas chodí tolik. Věřím, že nás i v play off poženou dopředu," nabádá obránce Michal Kempný.

Překonali jsme sparťanský bodový rekord základní části, co na to říkáš?
Je to pěkné, na rovinu říkám, že bodů mohlo být i více. Myslím si, že jsme pár zápasů prohráli zbytečně. Když se na to poohlédnu zpět, tak těch výkyvů nebylo tolik a sezonu jsme odehráli se stabilními výkony. Rekord je hezký, ale všechno se maže.

Je dobrý signál, že jsme zvládli těžké utkání, ve kterém jsme měli spoustu střel a nakonec urvali výhru v závěru?
Před zápasem jsme si říkali, že to nebude nic jednoduchého. Po prohře ve Varech jsme měli co napravovat. Chtěli jsme dokončit sezonu vítězstvím a hlavně dobrým výkonem. Jít do pauzy s dobrým pocitem. Bylo to těžké, střel bylo opravdu hodně. Zaplaťpánbůh, že nám to tam na konci spadlo.

Je potěšující, že máme téměř vyprázdněnou marodku?
Člověk na to tak nemůže myslet, je to prostě hokej. Může se stát cokoliv na tréninku i v zápasech. Jsme rádi, že se kluci postupně vracejí. Všechny drobné zranění se teď doléčí. Máme pár dní volno, takže si myslím, že se všichni dají do kupy.

I přes zlepšenou disciplínu jsme šli opět zbytečně do tří. Je to vykřičník do play off?
Bavíme se o tom, řešíme to. Ve Varech toho bylo hodně. V play off tyhle věci mohou rozhodovat, takže je to určitě něco, o čem víme a budeme si na to muset dávat pozor.

Co je potřeba před čtvrtfinále ještě vypilovat?
Máme pár dnů volno. Myslím si, že bude důležité odpočinout si a připravit se na nejdůležitější část sezony. Jak se vrátíme do tréninku, tak budeme pracovat na rozdílových věcech. Určitě zahrneme speciální formace. Musím za všechny v šatně říct, že se hrozně moc těšíme na start bojů o titul.

Překonali jsme divácký rekord průměrné návštěvy na zápas. Jaké je to mít za zády tak ohromnou podporu fanoušků?
Všichni si té podpory moc vážíme. Jsme rádi, že jich na každý zápas chodí tolik. Věřím, že nás i v play off poženou dopředu.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

PŘÍMÝ PŘENOS: Sledujte los Ligy mistrů

Los Ligy mistrů: na koho můžeme narazit?

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka