1. 10. 2013 Robin Mana

Klimek: Litvínov jsme k ničemu nepustili

Utkání s Litvínovem přineslo nakonec sparťanům nečekaně pohodový večer, který si okořenili sedmi brankami a jehož průběh měli po celou dobu pevně pod kontrolou. Jedinou drobnou nejistotu přinesla druhá branka, jejíž platnost musel potvrdit až brankový rozhodčí. Původně byl za střelce označen on, autorství gólu však nakonec připadlo Petru Kumstátovi. "Že jsem nedal gól nevadí. Hlavně že se daří týmu," ví útočník LUKÁŠ KLIMEK.

Gratuluji, byl to parádní zápas, hosty jste přehráli ve všech činnostech. Soudě podle skóre, byl Litvínov tím nejslabším soupeřem, kterého jste letos potkali?
Nevím jestli nejslabším...Myslím, že jsme hlavně dnes předvedli super výkon jak dopředu, tak dozadu. Přesně to co po nás trenér chce. Oni ani nemohli svoje kvality předvést, protože jsme je prostě k ničemu nepustili.

Hned po půl minutě zápasu jste jel sám na branku, ale Franěk vás vychytal. Co v zakončení přesně nevyšlo?
Pechy (Lukáš Pech, pozn. red.) mi to tam skvěle přihrál mezi dva, oni se vrhli na něj a puk se dostal až ke mně. Jenže jsem byl trochu z úhlu a tak jsem si musel přibrzdit. A protože už jsem nebyl v té optimální rychlosti, volil jsem trochu jiné zakončení než jsem zvyklý. Škoda, měl jsem to dát...

Lukáš Klimek

Nakonec to vypadalo, že jste se gólu přece jen dočkal, po chvíli vám ho ale škrtli a připsali Petru Kumstátovi. Situace tam byla hodně nepřehledná a musel rozhodovat videorozhodčí. Vy jste hned věděl, že puk byl v brance?
Vůbec jsem si nebyl jistý. Jak se to odrazilo ke Kumymu, on to dorážel a pak jsem ztratil puk z dohledu. Najednou se vynořil za gólmanem, viděl jsem jak jede do brány, tak jsem zvedal ruce. Zastavilo se to nějak kolem té brankové čáry. Ale rozhodčí to zkoumali poměrně dlouho, takže není pochyb, že to byl gól.

Co se odehrává v kabině, když vedete po druhé třetině o pět branek. Je vůbec co řešit?
Nikdy ta třetina není úplně bez chyb, takže se neustále něco probírá. Neznamená, že když vyhrajeme třetinu 3:0, že bychom mlčeli. Vždycky se dá něco udělat líp.

Jak vy osobně jste si užil zápas?
Já jsem se cítil dobře. Že jsem nedal gól nevadí, hlavně když se celkově daří týmu. To pak jdou osobní nezdary stranou. I když Pechy si mě kvůli tomu dobíral, jak mi to tam skvěle dal a já nic. Dokonce se divil, že jdu na rozhovor.(smích)

Apeloval na vás Tomáš Pöpperle, abyste v závěru nezapomněli bránit a on si mohl připsat první čisté konto sezony?
Slíbil tam nějakou svačinku za nulu, takže jsme to trošku hráli dozadu i pro něj. Tak doufám, že něco bude...(smích)