15. 2. 2013 Lucie Štěrbová

Kočí: Prosadit se na obránci je teď těžké

P r a h a - David Kočí se před reprezentační pauzou vrátil do herního zápřahu. Pro sparťanského fanouška netradičně v útoku. „Ve Spartě je teď těžké prosadit se na postu obránce, máme jich spoustu výborných,“ vysvětluje svůj přechod, respektive návrat do útoku Kočí, který jako útočník odehrál celou dosavadní kariéru v NHL.

Ani Kočí na hrotu útoku, velmi často clonící před slávistickou brankou, ale nezabránil čtvrté prohře se Slavií v letošní sezoně. Sparta sice dokázala srovnat z 0:2 na 2:2, prohrála ale v prodloužení. „Jsou to vždycky vyrovnané zápasy, oba dva týmy makají naplno,“ vykládal. Bohužel se pokaždé štěstí zatím přiklonilo na stranu Slavie, ale tak to v hokeji občas bývá.

David Kočí

„Občas tlačíme, tlačíme, soustředíme se spíš na útok, pozapomeneme na obranu a necháme projet nějaké brejky, tak jako dneska. Musíme sice tlačit dopředu, ale dozadu hrát zodpovědněji. Občas jsme dneska vymýšleli složitosti, místo jednoduchých řešení,“ hodnotil zápas obrovitý sparťan.

Kočí odehrál loňskou sezonu na postu obránce a začal na něm i v letošní sezoně, pak ale přišla jedenáctizápasová pauza, po ní se vrátil do základní sestavy a později i do zápasů na postu útočníka. „Byl jsem rád, že zase můžu konečně naskočit, bylo pro mě hrozné se na ty zápasy jen dívat,“ vykládal po čtvrtém derby.

„Ani jsem nevím, jak se to stalo,“ krčil rameny u otázky týkající se změny postu. „Nejspíš proto, že tu máme spoustu zraněných a nemocných útočníků a zároveň je tady spousta výborných obránců. V NHL jsem navíc hrával v útoku po celou dobu, do obrany jsem vlastně přešel až po příchodu do Sparty v minulém roce.“

Občas to vypadalo, že jeho úkol je jasně daný – stát před brankou a clonit. „Taktika ale takhle daná nebyla,“ vykládal po zápase. „To je spíš styl mojí hry, dostat se rychle dopředu, udělat pár čistých hitů a znepříjemnit život obráncům. A Bahenský s Formanem si pak dokážou puk podržet a využít toho, že já to tam čistím.“

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila