23. 2. 2012 Daniel Ryl

Krstev: Byla pro nás čest hrát před zraky legend Sparty

P r a h a - Obrana Sparty by se již neobešla bez jeho služeb. ANGEL KRSTEV zapadl do týmu a ujal se místa v elitní obranné dvojici po boku Michala Sersena. Sparťanský obránce nastoupil i dnes a přispěl ke slavnostnímu vítězství nad Litvínovem v poměru 3:2

Pokud fanoušci očekávali strhující utkání plné branek, fyzických soubojů a pravou bitvu o play-off, tak odcházeli z Tipsport arény zklamaní. Sparta po vlažném utkání udolala Litvínov, proti kterému obracela nepříznivý stav 0:2. "Tempo hry nebyl příliš extrémní," přiznal po utkání Angel Krstev. "Každopádně jsme chtěli získat plný počet bodů. To se nám povedlo, což je nejdůležitější," poukázal na váhu tříbodového zisku.

Sparta se severočeským týmem prohrávala již 0:2 a dlouho nemohla chytit vlnu, na které by snesla svého soka. Po snižující brance Fostera přišlo minutové oslabení tří proti pěti a domácí hráči tuto početní nevýhodu ustáli, což psychicky nabudilo celý tým a výkon týmu se zvedl. "Hlavně jsme si pořád opakovali, že musíme za každou cenu zlepšit pohyb. Od toho se všechno vyvíjí," poukázal na pokyny od trenérů. "Od toho se v dnešním hokeji všechno odvíjí. Jakmile jste v pohybu, tak se dostanete do tempa. Z toho plyne větší počet šancí a poté můžete střílet branky. Myslím si, že se to dnes projevilo."

Angel Krstev

K zisku Prezidentského Poháru přispěl také Angel Krstev, který patří k oporám zadních řad holešovického celku. "Pro nás je to super pocit, protože to ukazuje práci celého týmu." Pro Pražany je to pozitivní vzpruha před play-off. "Není to čtrnáctidenní turnaj, prostě je to obrázek celé sezóny. Zisk tohoto poháru mě samozřejmě těší, mám z toho radost," netajil Krstev. Dnešní utkání bylo specifické svou významností. Právě před dnešním zápasem oficiálně vznikl Klub Legend HC Sparta Praha. "Bereme to jako ocenění, když se takto významní hokejisté příjdou podívat na hokej a sledují náš výkon. Pro nás byla čest nastoupit před těmito velkými hráči sparťanské historie," vysekl poklonu legendárním hráčům.

Spartu teď čeká delší pauza, zaviněná boji v předkole play-off. "Nejtěžší bude chytit to tempo, které bude mít náš soupeř již z předkola. Budou v laufu z postupu a budou vědět, že mohou jenom překvapit," varoval obránce. "Nesvazuje je to, ale my se s tím musíme vyrovnat a soustředit se na své výkony. Uděláme vše pro to, abychom od prvního zápasu ovládali hru a vybojovali si postup," motivoval zkušený zadák. Svého potenciálního soupeře kabina neřeší. "Nemá smysl to teď sledovat. Je to zbytečné, protože může postoupit kdokoliv. Můžeme dostat kohokoliv, takže nás to příliš netrápí," přiznal na závěr Krstev.