8. 1. 2012 Tomáš Zatloukal

Krstev: Druhým gólem jsme soupeře zlomili

Sparta zvítězila nad Mladou Boleslaví 2:0, skvělý zápas má za sebou Angel Krstev. Zkušený obránce nepřispěl k výhře jen tradičně dobrou hrou do těla, byl také produktivní, a asistoval u obou branek domácích, jak u vítězné trefy Petra Tona, tak u přesného zásahu Petra Tenkráta.

„Věděli jsme, že nesmíme udělat chybu. Takový zápas může jedna chyba rozhodnout," dobře ví jednatřicetiletý bek. „I když jsme pár zaváhání předvedli, soupeř je nedokázal využít. I díky tomu, že výborně zachytal Pepís," neopomněl vyzdvihnout výkon Tomáše Pöpperleho. Neprůstřelný gólman byl vyhlášen nejlepším hráčem Sparty, stejné pocty se na straně Mladé Boleslavi dostalo i druhému muži v masce - slovenskému Michalu Valentovi. „Naštěstí jsme dali první gól, byla to taková lacinější branka od modré. V každém zápase ale takové góly padají," nezveličoval Krstev Valentovu nepozornost při úvodní trefě večera.

Angel Krstev

„Měl jsem puk v našem pásmu, chvíli jsem ho podržel a pak jsem našel druhého beka. Ten kotouč pěkně vyvezl a přihrál rozjetému Petrovi, který prudce vystřelil. Propadlo to tam," popisoval důrazný zadák Tonovu trefu. Sparta krátce poté přidala druhý gól. „Druhým gólem jsme soupeře zlomili," myslí si Krstev.Holešovičtí nicméně divákům nenabídli žádnou velkou hokejovou podívanou, Mladá Boleslav dobře bránila a nepouštěla favorita do vyložených šancí. Podobně Pražany v říjnu hlídalo Kladno. „Liga je hodně vyrovnaná. Je jedno, s kým hrajete. Každý zápas začíná za stavu 0:0 a nikdy dopředu nevíte, jak bude hra vypadat," odmítá ostřílený harcovník tvrzení o sparťanském trápení proti outsiderům.

Krstev vůbec poprvé v sezóně bodoval dvakrát v jednom zápase. Přeci jen je spíše defenzivním zadákem, jeho hlavní úlohou není sbírání bodů, nýbrž urputné bránění bezpečných útočníků soupeře. Což dokládají i statistiky, v šestnácti zápasech si připsal pět asistencí. Nízkou produktivitu ovšem vykazuje celá Sparta, ve dvou z posledních třech klání vstřelila pouhé dvě branky. Proti Plzni to na bodový zisk nestačilo, Západočeši vybojovali před domácím publikem cennou výhru 5:2. „Jsme rádi, že jsme dnes vyhráli. Je jedno, jestli vyhrajete 2:0, nebo 10:9. Někdy se vám daří proměňovat každou šanci a napadá vám tam hodně gólů, jindy je to horší," uzavřel Krstev rozhovor.