13. 8. 2020 Daniel Ryl

Kudrna: Za výhru vděčíme Machymu

Vítězným gólem na ledě Plzně zařídil útočník ANDREJ KUDRNA druhé vítězství našeho týmu v Generali Česká Cupu, díky kterému zůstáváme na čele skupiny A. Slovenský střelec, jenž se za roky působení v našem klubu zařadil mezi nejlepší cizince v historii, však věděl, že tým vděčí zejména Matěji Machovskému. "Zachytal výborně, chytil spoustu velkých šancí," vysekl Kudrna poklonu svému parťákovi.

Může vás výhra vyšším rozdílem po dramatických zápasech povzbudit?
Gólový rozdíl byl díky skvělému Machymu. Zachytal výborně, chytil spoustu velkých šancí. Vysoká výhra nás povzbudí, navíc jsme předvedli zatím náš nejlepší výkon.

Cítíš, že už si mužstvo na ledě sedá?
Všichni jsme dlouho nehráli. Podmínky jsou ale pro všechny stejné, nemůžeme se na to vymlouvat. Vždycky trvá, než si to sedne a všichni začneme plnit taktické pokyny trenérů. Věřím, že už se to bude jen zlepšovat.

Překvapilo tě, jak bylo utkání v Plzni vyhrocené?
Proti Plzni jsou zápasy vždycky vyostřené. Mají náboj, ať už je to příprava nebo extraliga, takže to pro nás není nic překvapivého.

Co vám trenéři po úterní porážce na Kladně řekli?
Na Kladně nám nevyšla druhá třetina. Ve třetí třetině už jsme hráli lépe, chtěli jsme se od ní odrazit. Chceme, aby to každým zápasem bylo lepší a formovali jsme výkony směrem ke startu extraligy.

Jak jste se popasovali s nabitým programem tří zápasů ve čtyřech dnech?
Máme tři zápasy ve čtyřech dnech, ale to mají všechny týmy podobné. Dá se také říct, že je lepší hrát než trénovat.

Už jen během Generali Česká Cupu s tebou nastoupilo více hráčů. Jak se s tím srovnáváš?
Mně je v podstatě jedno, s kým hraju. Za ty roky už jsem tu hrál asi s každým. (usmívá se) Neřeším, kdo se mnou hraje. Kam mě trenéři dají, tam hraju. Vždycky si v lajně řekneme, co je potřeba, a to je nejdůležitější.

Kapitánské céčko tentokrát nosil Jan Buchtele, zvládl svou roli dobře?
Určitě je super, že si každý vyzkouší jiné role. Buchta si céčko bez debat zaslouží, uvidíme, kdo ho dostane příště.

Byl v kabině slyšet?
Buchta je vždycky slyšet, takže byl i teď. (směje se)