12. 12. 2010 Pavel Hrdina

Luňák: V žádném zápase se nedáme lacino

Na třetí adventní neděli připravila hokejová Sparta pro své fanoušky příjemné překvapení - třetí výhru na hřišti soupeřů v letošní sezoně. "Nechtěli jsme opakovat zápas, který jsme tu odehráli minule," řekl po zápase jeden z klíčových mužů v rudém dresu Tomáš Pöpperle.

Lukáš Luňák

„Strašně jsme chtěli vyhrát. I na ledě muselo být vidět, že jsme do toho dali srdce. Bojovali jsme každé střídání a nakonec se to ukázalo i na výsledku. Navíc je to vítězství proti prvnímu mužstvu tabulky a za tři body, takže má velkou cenu,“ radoval se po zápase Lukáš Luňák.

Konečný výsledek se ovšem nerodil lehce. „Třinec měl ze začátku několik vyložených šancí, které neproměnil. Tomáš Pöpperle nás skvěle podržel. My se postupně rozjeli, druhou třetinu jsme ovládli a to rozhodlo zápas,“ komentoval mladý střelec.

Ten dostává důvěru od trenérů a proti Třinci se odvděčil vítěznou brankou a čtvrtým bodem v letošní sezoně. „Dobře jsme s Yorickem napadali, on mi přikopl puk bruslí a já byl úplně sám před brankářem. Jako první mě napadlo střílet mezi nohy a vyšlo to,“ pochvaloval si.

Zásadním faktorem úspěchu proti jednomu z nejlepších útoků extraligy byl opravdu výkon brankáře Pöpperleho, který sice stejně jako v pražském derby jednou chyboval, jinak má ovšem zásadní podíl na teprve druhé trojbodové výhře Sparty v letošním ročníku Tipsport Extraligy.

Zápas rozhodly tři góly v rozmezí šesti minut, z nichž druhý a vítězný vstřelil právě Luňák. „Po prvním gólu jakoby to z nás spadlo, pak jsme začali hrát dobře, dali jsme další dva góly. Nechtěli jsme opakovat zápas, který jsme tu odehráli minule. Museli jsme to udržet za každou cenu,“ těšilo Pöpperleho.

Luňák dodává: „Možná byli nervózní, mysleli si, že nás porazí jednoduše. My se ale v žádném zápase nedáme lacino. Po třetím góle přestali hrát, ale když snížili na 3:1, stadion ožil a diváci domácí hnali dopředu a bylo to ještě těžké.“

Tomáš Pöpperle

Velkým tématem na pětihodinové cestě na zápas bylo minulé utkání v Třinci, které Sparta ztratila ve třetí třetině. Do ní přitom také nastupovala za stavu 3:1 pro hosty. Mohlo to tak dopadnout i tentokrát? „To jsme si nepřipouštěli. Řekli jsme si, že do toho dáme všechno. Po snížení Třince jsme si vzali oddechový čas a řekli si, že to dohrajeme jednoduše, že oni musí hrát,“ tvrdil Luňák.

Události z pátého kola měl v paměti i Pöpperle: „Minule nás to tu trochu položilo a tápali jsme skoro až doteď. Ještě tři zápasy zpátky to nebylo ono, dostali jsme se do situace, ze které jsme si nevěděli rady. Doufám, že teď by nás to naopak mohlo nakopnout nahoru.“

Že Sparta nebude na ledě vládnoucího týmu extraligy žádné parádičky, bylo jasné už před zápasem. „Jedeme sem pět hodin v autobuse a v této situaci nejedeme nikam hrát žádný krásný hokej, ale spíše to vybojovat. To se povedlo. Teď nás čeká pauza, sám za sebe můžu říct, že si rád zatrénuju a odpočinu od zápasů,“ uzavírá sparťanský gólman.