18. 3. 2010 Lucie Strouhová

Měl jsem srdce v kalhotách, ulevil si po premiéře Cunik

Ve třiadvaceti letech si velkou premiéru v extraligovém play off odbyl Matej Cunik. Slovenský obránce prošel ohněm, když ve druhé třetině stál zřejmě u největší příležitosti domácího celku. Nakonec však mohl být spokojený, se svými spoluhráči vyválčil v Ostravě jedno vítězství.

Zadák ze Slovenska působí ve Spartě již od juniorských let, mnoho příležitostí však v prvním mužstvu Pražanů nedostal. Do Ostravy odcestoval s mužstvem jako sedmý obránce a prvnímu střetnutí jen přihlížel ze střídačky. Jenže trenérům ze sestavy vypadl zraněný Vydarený a Cunik se musel do druhého dne připravit. „Trenéři mi řekli hned, že nastoupím. Byl jsem trochu roztřesený, ale řekl jsem si, že jsou i horší věci,“ pousmál se rodák ze Spišské Nové Vsi.

Matej Cunik
Do druhého čtvrtfinále naskočil od samého začátku. Holaň v defenzívě točil sedm beků a Cunik se do hry dostával pravidelně. Podobně jako jeho spoluhráči v obraně si vedl spolehlivě a dlouho působil, že jej premiéra ve velkém zápase nerozhodila. „Ale nejsem se sebou spokojený, i když jsem to nakonec nějak zvládl. V tuhle chvíli mě těší především vítězství,“ narážel Cunik na moment ze druhé třetiny, když těžké chvíle prožíval nejen on, ale především gólman Přikryl.

Ve 22. minutě totiž jako poslední bek vyvážel puk z obranné třetiny, ale o kotouč přišel a před Přikrylem se ocitl zcela osamocený Svačina. „Měl jsem nějakou lehkou hokejku a zapomněl jsem puk za sebou. Hrozně mě ale potěšilo, že mi nikdo ze spoluhráčů nevynadal a naopak mě povzbudili, že se to stává. Musel jsem zvednout hlavu a jít dál,“ kál se mladíček, jenž Slovensko reprezentoval na mnoho mládežnických turnajích.

Výčitek se nedostavilo ani od samotného maskovaného muže Sparty, který nejvážnější situaci Ostravanů vyřešil a uchránil Spartu od vedoucí branky soupeře. „Měl jsem srdce v kalhotách, hned jsem se omluvil a poděkoval mu,“ vrací se naposledy ke smolnému okamžiku její hříšník.

Po druhém hracím dnu tak Sparta srovnala se soupeřem krok a za nerozhodného stavu se série stěhuje do Holešovic. „Určitě jsme přijeli s tím, že bychom jedno vítězství odvezli rádi. Nikdy ale nemůžeme být spokojeni, vždy je co zlepšovat,“ myslí si obránce, jenž letos v základní části odehrál za Spartu osm utkání. Více prostoru dostával na farmě v Berouně, kde již sezóna skončila. Že si ji Cunik ještě prodlouží v hlavním městě však ani nedoufal.

„Vůbec jsem to nečekal. Měl jsem špatný začátek ve Spartě i v Berouně, sezóna mi vůbec nevycházela a měl jsem velké problémy. Doufám ale, že nakonec ji budu moci zhodnotit pozitivně, jsem rád za každý okamžik v tomhle mužstvu,“ uzavřel krátce před dlouhou cestou do Prahy.