29. 11. 2023 Daniel Ryl

Měsíc Sparťanské krve zakončíme v Hradci

Vítězný návrat do O2 areny máme za sebou, ale nabitý extraligový program nám nedovolí usnout na vavřínech. Už ve čtvrtek 30. listopadu od 18:00 hodin nás čeká předehrávka na ledě Mountfieldu HK, se kterým se utkáme podruhé v sezoně, ale poprvé na východě Čech. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu O2TV sport, Radiožurnálu sport a na webu Onlajny.com.

Vstupenky na legendy mizí!

Už ve středu 6. prosince oslavíme 120 let od založení Sparty. Klubové oslavy vyvrcholí víkendovým programem 9. a 10. prosince, kdy se pokusíme naplnit obě své areny. Kromě klasické O2 areny se do gala znovu oblékne také Sportovní hala Fortuna v Holešovicích, ve které se představí řada sparťanských i československých hvězd, včetně Jaromíra Jágra, Davida Výborného, Richarda Žemličky, Jiřího Hrdiny, Radima Vrbaty a dalších desítek významných hráčů.

Nejen fanoušci Sparty již po tisících skupují vstupenky, aby opět viděli v akci své někdejší hrdiny. Zaplněno je již spodní patro Sportovní haly Fortuna. „Bude to velký hokejový svátek. Znovu se potkáme s hráči, se kterými jsme tady vyhrávali tituly. S mnoha z nich jsme se od té doby neviděli. A zahrát si znovu před zaplněnou Sportovní halou, to jsem myslel, že už nezažijeme,“ těší se Petr Ton, nejlepší střelec v historii Sparty a zároveň výkonný ředitel pražského klubu.

Milník sparťanské historie:

V této sezoně slavíme nejen 120 let od založení klubu, ale také 30 let od čtvrtého a posledního federálního titulu. V roce 1993 jsme ve vypjaté finálové sérii zvítězili nad Vítkovicemi po čtyřech zápasech, když jsme finální výhru 5:4 vybojovali na ledě soupeře, kde se o vítězný gól postaral Jiří Zelenka. Legendární útočník se tak stal jedním z pěti autorů zlatých gólů novodobé historie, o kterých jsme psali v samostatném článku.

>>>Zlaté góly Sparty: pálily legendy i mladík<<<


Skvělý listopad s rošádou gólmanů

Východočeši završí velmi vydařený měsíc, ve kterém vyhráli šest z osmi zápasů! Už na začátku měsíce požádal o odchod finský gólman Henri Kiviaho, který se vrátil domů, odkud pro změnu přišel bývalý sparťanský brankář Jan Lukáš. V týmu se okamžitě uchytil, a protože Patrik Bartošák byl vyřazen z mužstva, stal se aktuální jedničkou Mountfieldu.

Mužstvu se daří díky týmovým výkonům a zejména střelci Oliveru Okuliarovi, který s patnácti góly vede tabulku střelců. Mužstvo zpod Bílé věže těží ze střelecké aktivity, má slušné přesilovky (22,78 %) a také oslabení (83,87 %), což potvrdil i proti Olomouci. Ačkoliv rychle ztrácel dva góly a nakonec využil jedinou ze sedmi přesilovek, nakonec bral vítězství 5:3.

Utkání ve znamení trestů za tři body!

Vůbec poprvé v této sezoně jsme změřili síly v polovině října, a to na vlastním ledě. V utkání plném menších trestů ukončil čekání na gól až za polovinou zápasu Jéremie Blain, ale bleskově odpověděl Ondřej Najman. Tuhý boj pokračoval až do samotného závěru, kdy se první sparťanskou trefou prosadil Vojtěch Mozík a vítězství 3:1 zpečetil gól Michala Řepíka o dvě minuty později.

Věděli jste, že…

Náš kapitán na Východočechy umí! Michal Řepík proti Hradci Králové bodoval už pětkrát za sebou, ale ve čtyřech zápasech dokonce skóroval a dvakrát jeho trefa rozhodla. Šanci navíc zvyšuje i týmová bilance, protože jsme od vstupu Hradce Králové do extraligy před deseti lety na jeho ledě s výjimkou dvou gólů pokaždé vstřelili alespoň dva góly. A ještě nikdy jsme neodjeli s nulou!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Vracíme se do Champions Hockey League!

Sobotka: Chceme být lepší a lepší

LIT - SPA 3:8 - Jistota druhého místa a Ligy mistrů!

Červenka: V Americe jsem se naučil víc makat