30. 1. 2011 Tereza Velikovská

Michal Dragoun po dvou letech znovu ve sparťanském dresu

Sedmadvacetiletý útočník Michal Dragoun, který Spartu opustil v průběhu sezóny 2008/2009, se v zápase proti Mladé Boleslavi vrátil do sparťanského dresu v rámci střídavého startu. S číslem 21 na zádech nastoupil hráč prvoligového Písku ve čtvrtém útoku s Kafkou a Hromasem.

Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte za Spartu do extraligového utkání proti Mladé Boleslavi?
První informace, že bych měl nastoupit na Spartě, se objevily ve čtvrtek. Takže jsem mohl včera odehrát zápas za Písek, pak jsem se sbalil a jel jsem do Prahy.

Už víte, za koho budete hrát v příštích zápasech?
Do budoucna vůbec nevím. Vím jen, že zítra mám být na tréninku. Asi se to bude vždy domlouvat den ode dne, jak se Písek se Spartou domluví.

Jak jste se cítil znovu ve sparťanském dresu?
Proti Spartě už jsem tu hrál, ale hrát za Spartu bylo něco výjimečného. Nervózní jsem samozřejmě trošku byl, protože jsem odsud odešel a bylo mi to hodně líto. Ale teď už je to za mnou.

Popovídal jste si se svými bývalými spoluhráči?
Samozřejmě, jsem tu od rána, takže už jsme si stihli popovídat. Staré narážky už proběhly, všechno v pořádku.

Michal Dragoun

Sledoval jste, jak se Sparta v letošní sezóně trápí?
V televizi jsme to viděl, s Michalem Gulašim jsem byl pořád v kontaktu, takže jsem nějaké informace měl. Ale nějak detailně jsem to nesledoval.

Góly Boleslavi padaly po chybách v obraně, co je zapříčinilo?
Jsou to chyby, které teď Sparta dělá, takže zas tak hrozné to nebylo. Na to, že nějací hráči chybí, to bylo celkem dobré.

Sparta se nedokázala prosadit v přesilových hrách, kterých dnes měla poměrně hodně. Kde vidíte problém, je to nedostatkem střelby?
Chybí tam zkušení kluci. Nějaké góly dávají, ale dnes jim to tam nepadlo. Je to zápas pod zápasu. Někdy to vyjde, ale samozřejmě víc střelby bylo potřeba, aby se to zlomilo.

Dostal jsem důvěru i v samotném závěru, kdy hráli hosté power play. Čekal jste, že Sparta s tímto soupeřem svede tak urputný boj?
Samozřejmě vím, jaké má Boleslav mužstvo. Takže jsem takový zápas čekal. A vím, jaké je postavení v tabulce, jsou od Sparty kousíček, takže jsou to rovnocenní soupeři.

Jaký vidíte největší rozdíl mezi včerejším prvoligovým a dnešním extraligovým zápasem?
Je to bruslení, je to práce s kotoučem. Dvě třetiny jsem se tam plácal, všechno bylo rychlejší a musel jsem si na to zvyknout. Ale to bruslení a práce s pukem je výrazně jiná.

V průběhu zápasu jste měl problémy s bruslemi, musel jste si je od kustodů nechat opravovat…
Na něco jsem si šlápnul a měl jsem stržené obě dvě hrany, takže jsem nemohl udělat na jednu stranu oblouk. Tak jsem si říkal, abych to nějak dohrál.