4. 12. 2007 Vojtěch Gibiš

Michal Havel odchází do Ústí nad Labem

Kádr Sparty opouští útočník Michal Havel. Třicetiletý hokejista přišel do Holešovic v létě po dlouholetém působení v Kladně. Defenzivní forvard nastoupil za mistrovský tým ke čtyřiadvaceti zápasům, během kterých si připsal jednu nahrávku. Místo Havla dostane v "A" týmu příležitost junior Pavel Mrňa.
Devatenáctiletý útočník Mrňa působí na Spartě od dětství, šanci zahrát si extraligu dostal už ve dvou záplasech v loňské sezoně. V posledních zápasech dostal Mrňa opět příležitost, nasbíral letos již pět extraligových startů. V naší nejvyšší soutěži by se juniorský reprezentant měl nyní objevovat častěji.

"Pavel Mrňa se dobře ukazoval jak v juniorské lize, druhé lize i v extralize. Proto si zaslouží dostat větší šanci. Ústí nad Labem nás oslovilo a projevilo zájem o Michala Havla. Jejich nabídku jsme akceptovali," vysvětlil celou situaci generální manažer Sparty Petr Bříza.

Profil a statistiky Michala Havla

Statistiky Pavla Mrni