7. 10. 2012 Jiří Liebreich

Mladší z Rachůnků volá po zodpovědnosti

P r a h a - Smutná a ponurá atmosféra, tým i po dobrém výkonu bez bodů. Ani domácí zápas s Litvínovem hráče s "S" na prsou z krize nevyvedl. Po návratu z týmu pražského Lva se proti Vervě dvakrát trefil Tomáš Rachůnek, veselý býti ale nemohl. "Musíme si více věřit, zároveň ale být zodpovědnými."

V utkání jste dvakrát vedli, nejprve 2:0, poté 3:2, zápas jste ale ztratili. Čím si vysvětlujete podobná selhání, která se, bohužel, opakují?
Myslím si, že když se dostaneme do vedení, tak si myslíme, že se zbytek odehraje sám. Zápas se hraje šedesát minut, nemůžeme nechat soupeře tolikrát jet do úniku, to prostě nejde.

Cítil jste před utkání zvýšený tlak? Série se už nepříjemně natahuje…
Samozřejmě cítíme tlak, už musíme vyhrát. Všichni to vnímáme, že se nám série natahuje. Příští zápas takhle ale nemůžeme hrát, tolik dorážek před brankou, musíme být důslednější.

První třetina byla odehrána velmi dobře, vedli jste 2:0. V třetině následující jste ale třikrát inkasovali. Je to v hlavách, bojí se tým o vedení například?
Je to v hlavách, nám ale nikdo nepomůže, musíme tím projít, zvládnout a jít dál. Musíme být důslední, pokrývat volné hráče před bránou. Obzvlášť úniky soupeře nám dělají potíže.

Mohl byste popsat svůj první gól?
Petr Ton šel do branky, jeho střela byla odražená, já jsem puk jen dorazil. Takhle to má vypadat, důraz do branky, efektivita.

Do první poloviny utkání hrál tým dobře, namotivovaný a odhodlaný. Hrála negativní roli psychika, že jste vedení pustili? Je v současné chvíli právě psychika tím, co tým nejvíce souží?
Psychika není dobrá. Já tu dřív nebyl, vím ale, že dříve tým vedl a zápasy i tak ztratil. Chce to více si věřit, být ale zároveň zodpovědný. Doposavaď jsme příliš zodpovědní nebyli, chce to změnu.