28. 10. 2006 Lucie Vítková

Musíme hrát jako o život, burcuje Sivek

Z Pardubic si Pražané odvezli již čtvrtou prohru v řadě. Ačkoliv nebyli horším týmem a dvě třetiny drželi se soupeřem krok, selhali v koncovce. Poprvé odešli z ledu bez vstřelené branky. V pardubické ČEZ Areně byl vyhlášen nejlepším hráčem hostí Michal Sivek, který se tradičně bil o každý puk a soupeři nic nedaroval zadarmo.
Sparta přijela na východ Čech s jasnou taktikou. Chtěla zlomit předchozí nezdary a vrátit se na vítěznou vlnu. Šance na úspěch držela téměř čtyřicet minut, vaz jí zlomili nešťastné branky. “Je to hodně frustrující. Těžko se mi hledají slova. Nemyslím si, že bychom herně propadli. Dvě třetiny jsme Pardubice přehrávali, přesto si odvážíme krutý výsledek. Čtvrtá prohra v řadě hodně mrzí a myslím, že s tím už musíme něco udělat,“ říká sklesle vytáhlý útočník. “Je to stále stejná písnička. Chtěli jsme hrát aktivně, což se nám dařilo. Jenže pak dostaneme gól, zalezeme dozadu a na hokejky se nám vkrade křeč,“ krčí rameny dvojnásobný juniorský mistr světa.

Po dvou třetinách Pražané svého soka přestříleli, mnohdy měli více ze hry, doplatili ale na chabou koncovku. Mnoho útočných akcí končilo v rohu kluzišti či vyšperkováním akce na lépe postaveného spoluhráče. “ Špatně jsme stříleli. Nemáme zkrátka sebevědomí. Leží na nás deka a každý z nás se bojí cokoliv vymyslet. Raději puk hodíme spoluhráči než bychom vzali odpovědnost na sebe a vystřelili,“ zlobí se pětadvacetiletý hokejista. “Pomalu už se to dostává do našich hlav. V sobotu hrajeme ale další zápas a tam nám jde o všechno. Musíme hrát jako o život,“ burcuje své mužstvo Sivek.

Statistika z posledních zápasů je pro Holešovické krutá. Tři zápasy, patnáct obdržených branek. Mužstvo chybuje v defenzívě. “Je to strašné. Na ledě je ale pět lidí, jsme jeden muž a musíme si všichni pomáhat. Obdržené branky nejde svalovat na obranu nebo brankáře, padá to vždy na celou pětku, která je na ledě,“ uvědomuje si hokejista draftovaný před sedmi lety Washingtonem. “Stačí, aby nám padl do branky nějaký šťastný gól po odrazu. Zkrátka nějaký šmudla, který nás zvedne, správně nakopne a vše může být zase obráceně,“ věří pátý nejproduktivnější hráč Sparty.

Pražané se po turné na hřištích soupeřů vrací na domácí led. Série venku se mužstvu nevydařila. “Měli jsme těžký los, ale na to se nemůžeme vymlouvat. Čeká to každé mužstvo. Ztratili jsme dvanáct bodů a já si jen přeji, aby nám body nescházely na konci soutěže,“ hledí do budoucnosti talentovaný hráč. Již v sobotu čeká na svěřence trenéra Výborného celek Vítkovic a před svými diváky chtějí sparťané konečně uspět. “Motivaci máme. Hrajeme za Spartu, což je obrovská motivace. Uvidíte, dáme jeden, dva góly a zvedneme se,“ doufá Sivek a na závěr dodává. “Máme kvalitní hráče a mužstvo velice silné, byť kádr je úzký. Musíme vyhrávat, s těmito hokejisty prostě musíme,“ říká se zvýšeným hlasem.